AktualityChyzerovce

Vďaka Ti Bože za tvoje dary

„Čas odmeriava v každom živote mieru vykonanej práce, zaslúžených skutkov. Čas je lekárom ľudských sŕdc, dáva priestor na zabudnutie problémov, prežitých bolestí, či dosiahnutých cieľov.“ – časť z príhovoru Jozefa Tonkoviča

Základná organizácia Slovenského zväzu záhradkárov sa spoločne s Občianskym združením „Chyzerovce“, postarali o skvelý sobotňajší deň plného radosti, zábavy, úctivých slov a množstva poďakovaní, druhého ročníka osláv z príležitosti poďakovania sa za úrodu a mesiaca úcty k starším.

Slávnosť začala ďakovnou omšou v kaplnke Panny Márie, ktorú celebroval kaplán Mgr. Miroslav Gális, a odtiaľ sa pokračovalo sprievodom Chyzerovčanov do kultúrneho domu.

K srdečnému privítaniu všetkých zúčastnených a príhovoru predsedu ZO Slovenského zväzu záhradkárov Jaroslava Pecha, sa okrem iného pripojil svojou výzvou k stálemu stretávaniu sa, rozprávaniu a k vzájomnej tolerancii, s vážením si každej chvíle, ktorá už zajtra nemusí byť, predseda Občianskeho združenia „Chyzerovce“, poslanec Mestského zastupiteľstva a zároveň člen ZO SZZ Jozef Tonkovič. Milé slová zazneli i v príhovore viceprimátora Zlatých Moraviec a poslanca VÚC Vladimíra Kľučiara. Spokojnosť s vydarenou akciou svojim úsmevom a spevom potvrdil prednosta MsÚ Ján Jamrich a pozvanie Chyzerovčanov s radosťou prijal aj riaditeľ mestského podniku Záhradnícke služby Marian Tomajko.

Pastvou pre oči a doslova umeleckým veľdielom, bola výstava z chutne a šťavnato vyzerajúcich, čerstvých bežných i ojedinelých plodov z chyzeroveckých záhrad, zaranžovaných Beatou Šabíkovou a celej jej rodiny. Tento deň sa niesol v duchu našich folklórnych zvykov, na ktoré pamätajú ešte prastaré mamy našich mám.

Dve organizácie, dve výnimočné tradičné udalosti a mnoho skvelých ľudí, spojilo v jesennú októbrovú sobotu päť slov, ktoré zazneli z úst J. Tonkoviča – „láska, porozumenie, trpezlivosť, úcta a vďačnosť“, ktoré ako opomenul, nestačí potvrdzovať len slovami, ale aj skutkami.

Neodmysliteľnou súčasťou programu bolo vzdanie úcty starším, ktorí si vďaku mladších generácii v tento mesiac zaslúžia o to viac. Pán Tonkovič v mene všetkých poprial všetko najlepšie k narodeninám najstarším občanom Chyzeroviec – „Kamile Chrenovej / 92, Kataríne Vaňovej / 90, Barbore Pajerskej / 89, Petrovi Hornému / 92, Jánovi Laktišovi / 84, Vincentovi Valkovičovi / 83, Štefanovi Martincovi / 82 a Jozefovi Martincovi / 82“.

Ľudia, ktorí v mestskej časti Chyzerovce svorne žijú, si nezištne navzájom pomáhajú, všetky svoje akcie pripravujú na úkor svojho vlastného voľného času, a že si spoločne strávené chvíle nadovšetko vážia, svedčí celkový bezproblémový priebeh akcie, spokojnosť rovnako domácich ako aj hostí, krásny program a zábava, ktorá pravidelne trvá do neskorých nočných hodín v úžasnej priateľskej atmosfére. Ani sobota, 15. októbra 2011 nebola výnimkou.

[nggallery id=163]

-lr-

[hr]

Buďte prvý, kto zahlasuje

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button