Aktuality

Nové auto Mestskej polície

Dňa 15. novembra 2011 bola práca Mestských policajtov posilnená o motorové vozidlo Dacia Daster 1.6 16V 4×4.

Posledné auto Mestskej polície bolo celkovo tretie v poradí za celú jej 20 – ročnú existenciu a jeho stav bol vyslovene havarijný, zďaleka nevyhovujúci pri dôslednom plnení úloh mestských policajtov a bol viac na obtiaž ako k osohu. Aj napriek týmto skutočnostiam pretrvávajúcich posledných niekoľko rokov, sa s kúpou nového auta za posledné dlhé obdobie ani zďaleka nerátalo.

Konečné rozhodnutie padlo na 8. zasadnutí Mestského zastupiteľstva dňa 22. septembra 2011, na ktorom poslanci odsúhlasili presun kapitálových výdavkov na kúpu nového motorového vozidla a tým podporili snahu primátora Petra Lednára, vyzdvihnúť výkony Mestskej polície vytvorením čo najvhodnejších podmienok k práci policajtov, k docieleniu ich lepšej ostražitosti, podpore rýchlejšieho zásahu a k celkovému zníženiu kriminality v našom meste.

Príslušníkom boli tento týždeň odovzdané aj pracovné komplety, ktoré spĺňajú všetky povinné atribúty vyhovujúce zákonom. V tomto roku v mesiaci august dostali aj kvalitnejšie putá a opasky (rok výroby poniektorých starých pút – 1953). A čo nevidiac získaním nenávratného finančného príspevku v rámci projektu „Chránené pracovisko – obsluha bezpečnostného kamerového systému“, dôjde k rozšíreniu pracovného tímu a s tým spojeného pracoviska, čo bude mať rovnako vplyv na celkové výsledky práce Mestskej polície.

[nggallery id=174]

-lr-

[hr]

Buďte prvý, kto zahlasuje

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button