Aktualityi-BusinessSamospráva

Prílepský AQUAPARK

 

Dňa 6. decembra navštívil naše mesto zástupca Švajčiarskej firmy MIDIA, riaditeľ Steven Turner, zo záujmu investovať do projektov na území Slovenskej republiky.

Pre dobré vzťahy s primátorom Petrom Lednárom a vhodné podmienky pre podnikanie v tejto lokalite, navštívil popri iných mestách na Slovensku aj Zlaté Moravce. Súčasťou prezentácie mesta bol okrem iného priemyselný park, priľahlý pozemok vo vlastníctve Mesta, stretnutie s podnikateľom Jurajom Kabátom a pohostinná návšteva jeho firmy v prímestskej časti Prílepy. Spoločné vízie primátora, investora, ústretovosť pána Kabáta s podporou poslanca Ivana Hritza, sú dobrou perspektívou na vybudovanie vodného parku v tejto časti Zlatých Moraviec.

Z dôvodu zlej ekonomickej situácie nielen nášho mesta, ale všeobecne celého Slovenska, primátor Peter Lednár neustále hľadá alternatívy, ktoré by pomohli rozvoju nášho mesta v akomkoľvek smere. V konečnom dôsledku je znovu ďalším krokom sprostredkovanie informácií zistených skutočností, na základe ktorých sa prípadní investori začnú tými najvhodnejšími ponukami zo Slovenska zaoberať a napokon realizovať za podmienok, ktoré Vláda SR ponúka.

Na základe spokojnosti a nadšenia pána Turnera, Peter Lednár považuje toto stretnutie za obrovskú príležitosť v snahe o budovanie, v rozšírení pracovných príležitostí, ako pomoc podnikateľskej sfére, ktorá by v realizovaní projektov dokázala svojou všestrannou odbornosťou a reálnymi možnosťami do veľkej miery napomôcť.

Spestrením návštevy bol prejavený záujem zo strany zástupcu švajčiarskej firmy o Prílepskú škôlku, ktorú primátor spojil z príležitosti príchodu Mikuláša s obdarovaním detí sladkosťami a knižkou.

Ľ. Rosinská

[nggallery id=310]

[hr]

Buďte prvý, kto zahlasuje

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button