Domov Podujatia Adventný koncert Musica Cordis

Adventný koncert Musica Cordis

Už tretíkrát umelci Musica Cordis navštívia v pestrých vokálno-inštrumentálnych zoskupeniach viaceré obce okresu Zlaté Moravce. Pre miestnych obyvateľov a svojich  fanúšikov či milovníkov klasiky si ansámbel Musica Cordis pripravil programy s mimoriadnou uvážlivosťou a ohľadom na obdobie, v ktorom sa koncerty konajú. Tento rok nás čaká šesť nádherných Adventných koncertov zostavených z tvorby skladateľov barokovej a slovenskej súčasnej hudby. Keďže advent je obdobím štyroch týždňov očakávania narodenia Ježiša Krista, viaceré zo zaradených diel sú  inšpirované biblickými námetmi. Duchovná tematika, ako prvotná múza, nestráca na atraktivite ani v dnešnej hektikou poznačenej dobe a má nenahraditeľné miesto v nových vznikajúcich dielach, o čom svedčia do programov adventných koncertov zaradené zhudobnené Biblické piesne (Žalmy) slovenského skladateľa Mariána Kittnera, či vznešená ária Komm zu mir pre soprán, violončelo a čembalo z pera Víťazoslava Kubičku.

Inštrumentálna časť koncertov ponúkne staré, hudobne farebné barokové sonáty pre sólovú flautu, ale aj violončelo. Majstrami týchto kompozícií sú Georg Philipp Telemann a Antonio Vivaldi – vo svojej dobe a počas svojho života miláčik publika.

Dramaturgia neobišla ani najväčšieho z barokových velikánov, večného inšpirátora hudobných tvorcov skrze všetky storočia až do dnešných čias, skladateľa snáď najznámejšieho a to Johanna Sebastiana Bacha.

Hudba k adventu jednoducho patrí, povznáša ducha, dušu, koncerty sú miestom oddychu, načerpania síl, radosti. Stačí prísť, započúvať sa, nechať sa očariť a možno aj dovoliť si na chvíľu zastaviť sa a žasnúť nad krásou adventu či hudby s ním súvisiacej.

Podrobnosti a potrebné informácie o pripravovaných koncertoch sú uvedené na plagáte.

Udalosť bola ukončená.

Tagy:

Dátum

27 nov 2022
Expired!

Čas

16:00 - 17:00

Viac info

Čítať ďalej

Štítky

Koncert,
Odporúčame

Miesto

Kostol sv. Michaela archanjela Nemčinany
Nemčinany
Kategória

Organizátor

Musica Cordis
Telefón
+421 911 949 963
Email
musicacordiszm@gmail.com
Web stránka
http://www.musicacordis.sk
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button