Právna poradňa

Máte jednoduchý právny problém a návštevu advokáta nepovažujete za nutnú?

Naša bezplatná ONLINE právna poradňa je tu pre Vás. Stačí ak vyplníte nižšie uvedený formulár bezplatnej právnej poradne z pohodlia Vášho domova a my Vám v priebehu niekoľkých hodín (prípadne minút) odpovieme zdarma.

V prípade, ak uprednostňujete OSOBNÝ KONTAKT, Mesto Zlaté Moravce aj v mesiaci NOVEMBER zabezpečuje pre obyvateľov, ktorí majú na území MESTA a OKRESU Zlaté Moravce trvalý pobyt, bezplatné právne poradenstvo.

Obyvatelia môžu uvedenú službu využiť v nasledujúcich termínoch:

 • Nové termíny pridáme čoskoro

Miesto:

Mestský úrad ulica 1. mája 940, Zlaté Moravce 1. poschodie – zasadacia miestnosť


Účelom právnej poradne nie je poskytovanie právnych služieb v zmysle zákona o advokácii, ale iba poskytnutie informácií k problematike obsiahnutej v konkrétnych otázkach. Obsah poskytnutých informácií je pritom plne závislý od obsahu položených otázok.

 

Tu môžete popísať Váš právny problém a advokát, právnik Vám v čo najkratšom čase odpovie prípadne poradí ako právny problém riešiť. Polia označené ” * ” sú povinné.

  Vaše meno *(povinné)

  Váš email *(povinné)

  Odkaz - tu popíšte Váš právny problém  jozef longauer
  jozef longauer
  2021-03-04
  Ďakujem veľmi pekne. Určite vaše služby využijem a odporučím ďalším ľuďom, ktorý vás budú potrebovať.
  Čítaj viac
  Jan Jurik
  Jan Jurik
  2021-01-05
  Ďakujem veľmi pekné za odborné právne poradenstvo
  Čítaj viac
  Henryk Molnár
  Henryk Molnár
  2020-12-30
  V aktuálnej dobe nás ťažkosti spôsobené Covidom môžu dostať do situácii, kedy ani zavedené právne predpisy nedokážu spoľahlivo riešiť niektoré problémy. Svedčia o tom zásahy do zákonov, vyhlášok na najvyšších úrovniach. Tiež nie je vždy ľahké nájsť kompetentných na konzultáciu teraz hlavne z titulu ochorení, pozitivity na Covid, sviatkov, dovoleniek... Počul som o existencii bezplatného právneho poradenstva v Zlatých Moravcich. Povedal som si, vyskúšam. Bol som milo prekvapený rýchlosťou, kompetentnosťou a ústretovosťou JUDr. Michala Cimmermanna. Takéto služby v Zlatých Moravciach možno len uvítať. Myslím, že ak by som aj v budúcnosti potreboval nejaké právne služby,môžem sa s dôverou na pána doktora Cimmermenna a jeho kanceláriu obrátiť. MUDr. Henryk Molnár
  Čítaj viac
  Vladimir Domcek
  Vladimir Domcek
  2020-12-30
  veľmi ústretový prístup a profesionálne služby na úrovni
  Čítaj viac
  Radovan Ondruš
  Radovan Ondruš
  2020-12-16
  Pán Cimmermann je veľmi ochotný, skúsený a milý. Poradil mi vecne na konkrétnu problematiku. Určite odporúčam pri akomkoľvek právnom probléme.
  Čítaj viac
  Mariana Neumanová
  Mariana Neumanová
  2020-12-11
  oceňujem promptnosť a kvalitu poskytnutých služieb
  Čítaj viac

  Moja mamina skoncila na invalidnom dochodku. Bolo jej priznanych 45%

  Dobry den,
  moja mamina skoncila na invalidnom dochodku. Bolo jej priznanych 45% znizenia prace schopnosti. Bola aj u pracovneho lekara v NR a nasledne hospitalizovana uz 2x v Bratislave na klinike pracovneho lekarstva. Podala si teda podnet na chorobu s povolania, kedze sa jej zdravotny stav zhorsil v praci a bola az 3x operovana, este pocas toho, ako pracovala u zamestnavatela.
  Choroba z povolania jej bola uznana v BA a bola ohodnotena plnym poctom bodov, co je 800. Dostala aj jednorazovu nahradu skody.
  Od inych pacientok, tam v BA v nemocnici sa dozvedela, ze ma automaticku narok aj na urazovu rentu, ktora sa vyplaca pravidelne kazdy mesiac. Bola sa teda pytat na soc. poistovni v ZM a tam jej povedali, ze narok nevznika automaticky, musi si on poziadat.
  Tak si teda v auguste tohto roku podala ziadost a do dnesneho dna nevie ani len rozhodnutie.
  Poistovna stale od nej pyta nejake papiere, ktora ona ani nema odkial mat.
  Ked som tam volala uz ja, a pytala sa co presne chcu a z akej institucie, tak posudkova lekarka, co chodi do ZM odpovedala, ze ani ona sama nevie, co este potrebuje.
  Je prosim toto spravny postup, co s nou robia? Preco ine to mali podla nasho zakona automaticky? Nie je snad ten zakon pre vsetkych rovnaky?

  odpoveď

  Dobrý deň,
  ďakujem Vám za položenú otázku, na ktorú odpovedám všeobecne, nakoľko som nemal možnosť preštudovať žiadosť a ani výzvy zo strany Sociálnej poisťovne.
  Úrazová renta je jednou z peňažných dávok úrazového poistenia. Úrazové poistenie je poistenie pre prípad poškodenia zdravia alebo úmrtia zamestnanca v dôsledku pracovného úrazu alebo choroby z povolania a je upravené v zákonom č. 461/2003 Z.z. o sociálnom poistení. Z úrazového poistenia zamestnávateľa majú nárok na úrazové dávky jeho zamestnanci, ktorí utrpeli pracovný úraz alebo bola u nich zistená choroba z povolania.

  Nárok na úrazovú rentu vznikne poškodenému, ktorý v dôsledku pracovného úrazu alebo choroby z povolania má pokles pracovnej schopnosti vyšší ako 40 %. V tejto súvislosti je potrebné upozorniť, že pokles pracovnej schopnosti sa skúma zamestnancovi vo vzťahu k tej zárobkovej činnosti, pri ktorej výkone utrpel pracovný úraz, alebo z ktorej výkonu mu bola zistená choroba z povolania. Pokles pracovnej schopnosti poškodeného posudzuje posudkový lekár Sociálnej poisťovne.

  Nárok na úrazovú rentu NEVZNIKÁ automaticky, ale je potrebné podať žiadosť na predpísanom tlačive v pobočke Sociálnej poisťovne príslušnej podľa miesta trvalého pobytu poškodeného.
  https://www.socpoist.sk/formulare-ziadost-o-priznanie-urazovej-renty/1190s53911c
  V prípade, ak ste podali žiadosť na príslušnej pobočne Sociálnej poisťovne, malo by o nej rozhodnúť Ústredie Sociálnej poisťovne a následne by Vám mali doručiť rozhodnutie. Ak neuspejete na prvom stupni môžete podať odvolanie v lehote do 30 dní odo dňa oznámenia rozhodnutia. O odvolaní proti rozhodnutiu ústredia Sociálnej poisťovne rozhoduje generálny riaditeľ. Podané odvolanie musí spĺňať náležitosti ustanovené zákonom o sociálnom poistení.
  Ak neuspejete ani na druhom stupni (Generálny riaditeľ), môžete sa obrátiť na správny súd, kde môžete podať žalobu v lehote do 2 mesiacov od doručenia rozhodnutia Sociálnej poistenie v poslednom stupni, pričom zmeškanie tejto lehoty nemožno odpustiť.
  K podkladom, ktoré požaduje Sociálna poisťovňa sa nemôžem bližšie vyjadriť, nakoľko nie sú presne špecifikované vo Vašej otázke, preto je potrebné, aby ste ich doplnili v nasledujúcom e-maily.

  Advokátska kancelária Cimmermann

  V prípade ak sa vám naša odpoveď páčila, chcem Vás požiadať o pridanie recenzie na našu stránku, ktorou podporíte našu bezplatnú službu:
  https://www.facebook.com/trestnyadvokatnitra/reviews/?ref=page_internal

  Zmluva o uzavreti budúcej kúpnej zmluvy ktora bola uzavreta a podpisana a overená u notára

  Dobry večer chcel by som Vás poprosiť o právnu radu ohladom tejto zmluvy=Zmluva o uzavreti budúcej kúpnej zmluvy ktora bola uzavreta a podpisana a overená u notára v juni 2007.Su na nej uvedeny štyria predavajuci a dvaja kupujuci z toho dvaja predávajuci ju odmietli podpísať.Až teraz sa dane pozemky pravne vysporiadali a nasli sme tuto zmluvu,čiže otázka je keď ju dvaja predavajúci nepodpisali ći je platná a či nie je aj premlčana doba keď že od podpisu zmluvy ubehlo 15rokov.Dakujem za odpoveď s pozdravom Miko.

  Odpoveď:

  Dobrý deň,
  ďakujem Vám za položenú otázku, na ktorú odpovedám všeobecne, pretože som nemal možnosť preštudovať uvedenú zmluvu. Úpravu Zmluvy o budúcej zmluve môžete nájsť v Občianskom (§50a), ako aj v Obchodnom zákonníku (§289 – §292).
  Nakoľko spomínate fyzické osoby, predpokladám, že ste postupovali podľa Občianskeho zákonníka, podľa ktorého sa účastníci (zmluvy o budúcej zmluve) môžu písomne zaviazať, že do dohodnutej doby uzavrú zmluvu; musia sa však pritom dohodnúť o jej podstatných náležitostiach. Presnú formuláciu môžete nájsť v § 50  Občianskeho zákonníka
  Aby bola zmluva o budúcej zmluve platná musí byť uzatvorená v písomnej forme a musí byť podpísaná. Ďalej musí obsahovať označenie účastníkov a konkrétny dátum, do ktorého sa má konečná zmluva uzatvoriť. Zároveň vo Vašom prípade musí obsahovať predmet kúpy a kúpnu cenu.
  Inak povedané zmluva o budúcej zmluve sa vždy viaže na inú zmluvu, ktorá sa má na jej základe uzavrieť, v dôsledku čoho obsah i náležitosti zmluvy o budúcej zmluve závisia od toho, aká zmluva má byť uzavretá.
  V dôsledku toho, že zákon pri zmluve o budúcej zmluve predpisuje písomnú formu je platná iba, ak je podpísaná konajúcou osobou, t.j. musí obsahovať jedinečný prejav súhlasu osoby s obsahom konkrétneho dokumentu.
  V prípade, ak by bola podpísaná všetkými účastníkmi a došlo by k porušeniu zmluvy o budúcej zmluve, riešili by ste situáciu v zmysle § 50 a ods. 2, kde sa uvádza, že v prípade, ak do dohodnutej doby nedôjde k uzavretiu zmluvy, možno sa do jedného roka domáhať na súde, aby vyhlásenie vôle bolo nahradené súdnym rozhodnutím. Právo na náhradu škody tými nie je dotknuté.

  Advokátska kancelária Cimmermann

  V prípade ak sa vám naša odpoveď páčila, chcem Vás požiadať o pridanie recenzie na našu stránku, ktorou podporíte našu bezplatnú službu:
  https://www.facebook.com/trestnyadvokatnitra/reviews/?ref=page_internal

  Prejnajímame byt, posledná zmluva je podpisana na dobu urcitu

  Dobry den, vdaka vopred za moznost sa spytat:
  prejnajímame byt, posledná zmluva je podpisana na dobu urcitu  do 30.11.2021. zmluvu na tento rok podpisanú nemame. podnajomnik v byte stale byva, hradi najomne ale byt poskodil a chceme, aby sa vystahoval  Odporucate nam podpisat novu zmluvu na dobu urcitu k datumu vypratania bytu aj formou notarskej zapisnice? co ak takuto formu zmluvy nepodpise?
  dakujem
  sp
  Ivana

  Dobrý deň,
  ďakujeme Vám za položenú otázku, na ktorú odpovedáme a vyslovujeme aj svoj právny názor. V prípade, ak vo Vašom byte býva cudzia osoba bez nájomnej zmluvy, máte iba jedinú zákonnú možnosť ako ju vysťahovať. Touto možnosťou je žaloba o vypratanie nehnuteľnosti, ktorú je potrebné podať na príslušný súd. Následne, ak by sa osoba aj napriek rozhodnutiu súdu odmietla vysťahovať, prišlo by na rad exekučné konanie, v ktorom by exekútor vykonal vypratanie nehnuteľnosti.
  Odporúčame kontaktovať advokáta za účelom právneho poradenstva, nakoľko na kvalifikovanú odpoveď je potrebné posúdiť viacero vecí. Môžete kontaktovať našu advokátsku kanceláriu.

  Advokátska kancelária Cimmermann

  V prípade ak sa vám naša odpoveď páčila, chcem Vás požiadať o pridanie recenzie na našu stránku, ktorou podporíte našu bezplatnú službu:
  https://www.facebook.com/trestnyadvokatnitra/reviews/?ref=page_internal

  Podarilo sa Vám zistiť aká je premlčacia doba za nedoplatok rozhlasu a televízie?

  Dobrý deň,

  píšem Vám ako sme sa dohodli na stretnutí. Podarilo sa Vám zistiť aká je premlčacia doba za nedoplatok rozhlasu a televízie?

  Ďakujem.

  Dobrý deň,

  ďakujeme za položenú otázku, na ktorú zasielame náš právny názor. Premlčacia doba je vo vašom prípade 3 roky. Avšak, vymáhať možno aj premlčaný dlh, ale ak vznesie námietku v premlčania v súdnom konaní, súd nemôže premlčané nároky priznať. To znamená, že ak máte nedoplatok na koncesionárskych poplatkoch, zaplaťte, sumu, ktorá je splatná max. tri roky spätne a vo zvyšku, uveďte, že ide o premlčaný nárok. Forma akú zvolíte je len na Vás.

  Advokátska kancelária Cimmermann

  V prípade ak sa vám naša odpoveď páčila, chcem Vás požiadať o pridanie recenzie na našu stránku, ktorou podporíte našu bezplatnú službu:
  https://www.facebook.com/trestnyadvokatnitra/reviews/?ref=page_internal

  Chcel by som Vás poprosiť o radu pri predlžovaní nájomnej zmluvy

  Dobrý deň.

  Chcel by som Vás poprosiť o radu pri predlžovaní nájomnej zmluvy, ktorá bola uzavretá podľa § 3 a nasl. zákona č. 98/2014 Z. z. o krátkodobom nájme bytu.

  31. Júla 2022 bude mojej nájomníčke končiť nájomná zmluva, ktorá začala 1. Augusta 2021. Ona, ako nájomníčka a ja ako prenajímateľ, máme obaja v pláne túto zmluvu predĺžiť na ďalší 1 rok.

  Nerád by som túto zmluvu rušil a nahradil ju novou, nakoľko sa tým vyhnem pár úkonom (ako napríklad vracanie depozitu, kontrola bytu atď.).

  Chcel by som sa opýtať, či ako prenajímateľ mám právo predĺžiť túto zmluvu a zároveň zvýšiť cenu nájmu (v rozmedzi od 5 do 10%) a rovnako by som rád navýšill aj platby za úhrady za plnenia poskytované s užívaním bytu a jeho príslušenstva.

  Dôvodom je výsoká inflácia, ktorá spôsbila nárast cien energií a iných veci. Mne osobne sa zvýšili platby za hypotéku, platby za internet a televíziu, a aj platby ktoré sa platia správcovi bytového domu – ako napr. upratovanie spoločných priestorov, elektrina v spoločných priestoroch, fond opráv atd.

  Vopred ďakujem za Váš čas a odbornú radu.

  Dobrý deň,
  ďakujeme za položenú otázku, na ktorú zasielame nasledovnú odpoveď.  Nájomná zmluva je dvojstranný právny úkon uzavretý medzi zmluvnými stranami, kde na jednej strane vystupuje vy a na druhej vás nájomník. Preto, ak máte záujem o zmeny v nájomnej zmluve, môžete tak urobiť na základe dohody zmluvných strán, čiže dodatkom k zmluve.

  Advokátska kancelária Cimmermann

  V prípade ak sa vám naša odpoveď páčila, chcem Vás požiadať o pridanie recenzie na našu stránku, ktorou podporíte našu bezplatnú službu:
  https://www.facebook.com/trestnyadvokatnitra/reviews/?ref=page_internal

  Ako mám postupovať keď som sa stala obeťou podvodu

  Dobrý deň pane chcem sa informovať ako mám postupovať keď som sa stala obeťou podvodu. A prišla som o veľa peňazí.

  Dobrý deň,
  ďakujeme Vám za položenú otázku, na ktorú odpovedáme všeobecne, nakoľko ste nám uviedli veľmi stručne informácie. V prípade ak sa domnievate, že ste sa stali o obeťou podvodu, môžete podať trestné oznámenie na oddelení PZ SR alebo na prokuratúra, pre podozrenie zo spáchania trestného činu podvodu. Na polícii alebo prokuratúre je potrebné čo najpresnejšie opísať celý skutkový stav a predložiť im všetky doklady, ktoré máte k dispozícii. Viac informácii k danej téme nájdete v našom článku na blogu sme:
  https://blog.sme.sk/cimmermann/spolocnost/dobra-rada-na-nezaplatenie-ako-podat-trestne-oznamenie-vzor
  Odporúčame kontaktovať advokáta za účelom právneho poradenstva, nakoľko na kvalifikovanú odpoveď je potrebné posúdiť viacero vecí. Môžete kontaktovať našu advokátsku kanceláriu.

  Advokátska kancelária Cimmermann

  V prípade ak sa vám naša odpoveď páčila, chcem Vás požiadať o pridanie recenzie na našu stránku, ktorou podporíte našu bezplatnú službu:
  https://www.facebook.com/trestnyadvokatnitra/reviews/?ref=page_internal

  Dcéra je jeho na 100 percent

  Dobry deň
  Na základe tel.rozhovoru vám posielam mail ako mam postupovať
  Dcéra je jeho na 100percent
  Mame veľmi zle vzťahy

  Dobrý deň,
  ďakujeme Vám za položenú otázku, na ktorú odpovedáme všeobecne, nakoľko ste nám uviedli veľmi stručne informácie.
  Momentálne môžete test otcovstva odmietnuť. Zároveň Vás, ale musíme upozorniť, že otec maloletej môže podať návrh na zrušenie otcovstva, v ktorom môže požiadať o vykonanie testu DNA. Súd následne môže ustanoviť súdneho znalca, ktorý vypracuje znalecký posudok o teste DNA.
  Odporúčame kontaktovať advokáta za účelom právneho poradenstva, nakoľko na kvalifikovanú odpoveď je potrebné posúdiť viacero vecí. Môžete kontaktovať našu advokátsku kanceláriu.

  Advokátska kancelária Cimmermann

  V prípade ak sa vám naša odpoveď páčila, chcem Vás požiadať o pridanie recenzie na našu stránku, ktorou podporíte našu bezplatnú službu:
  https://www.facebook.com/trestnyadvokatnitra/reviews/?ref=page_internal

  Keď nepodpíšem pracovnú zmluvu, môžu ma vyhodiť?

  Dobrý deň,Chcem sa spýtať, keď nepodpíšem pracovnú zmluvu, môžu ma vyhodiť?
  V novembri mi zmenili pôvodnú pracovnú zmluvu a teraz chcú zase a s nižším platom. Ďakujem

  Dobrý deň,
  ďakujeme za vyslovenú otázku, na ktorú vyjadrujeme svoj právny názor. Pracovná zmluva je dvojstranný právny úkon, ktorý je uzatvorený medzi zamestnávateľom a zamestnancom. Pracovnou zmluvou preto založený pracovnoprávny vzťah možno meniť alebo jeho obsah nahradiť len dohodou zmluvných strán. Ak teda k zmene pracovnej zmluvy nepristúpite, nedôjde k jej zmene a platí v pôvodnom obsahu. Zároveň uvádzame, že odmietnutie zmeny pracovnej zmluvy nie je zákonným dôvodom na skončenie pracovného pomeru.
  Avšak v tomto prípade Vás upozorňujeme, že Váš právny problém bude potrebné ďalej osobne konzultovať s advokátom, nakoľko ide o zložitejší právny problém.

  Advokátska kancelária Cimmermann

  V prípade ak sa vám naša odpoveď páčila, chcem Vás požiadať o pridanie recenzie na našu stránku, ktorou podporíte našu bezplatnú službu:
  https://www.facebook.com/trestnyadvokatnitra/reviews/?ref=page_internal

  Potrebujem právne poradiť vo veci,ublíženie na zdraví a následná smrť

  Dobrý deň. Potrebujem právne poradiť vo veci,ublíženie na zdraví a následná smrť. Môj EX partner s ktorým bývam v spoločnom rodinnom dome,nám priniesol domov COVID. Ja som sa starala o moju 84 ročnú mamičku pred štyrmi rokmi dostala slabšiu mozgovú príhodu.pekne sa držala pred rokom si pri páde zo stoličky zlomila  nohu. Pekne sa zotavovala.Mali sme ísť do kúpeľov.Bola už na tom zdravotne dobre.Ale môj EX partner ochorel na COVID. Nikomu z nás nič neoznámil.Nepovedal,že má COVID. Pobudol s nami dva dni doma a potom šiel do práce ani karanténu nedodržiaval.Ak by nám o COVIDE bol povedal. Mohli sme sa chrániť rúškami,izolovať sa od neho.Mám zato že jeho konanie bolo premyslené a zámerné.Vedel aj to, že sme neboli ani jedna zaočkované. Dostali sme od neho COVID.

  Mňa zachránili, ale moja mamička zomrela.

  Dobrý deň,<
  Dobrý deň,
  ďakujeme za vyslovenú otázku, na ktorú vyjadrujeme svoj právny názor. V uvedenom prípade je teoreticky možné podať trestné oznámenie pre trestný čin šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby a trestný čin ohrozovania vírusom ľudskej imunodeficiencie, avšak s neistým výsledkom, pretože vo vyhláške č. 105/1987 Zb. ktorou sa určuje, ktoré choroby sa považujú za nákazlivé v zmysle Trestného zákona Covid-19 absentuje. Ďalšou možnosťou je podanie trestného oznámenia pre trestný čin porušovania povinnosti za krízovej situácie, ale aj v tomto prípade sa nevieme zaručiť, či nebude vaše trestné oznámenie odmietnuté.
  Odporúčame kontaktovať advokáta za účelom právneho poradenstva, nakoľko na kvalifikovanú odpoveď je potrebné posúdiť viacero vecí. Môžete kontaktovať našu advokátsku kanceláriu.

  V prípade ak sa vám naša odpoveď páčila, chcem Vás požiadať o pridanie recenzie na našu stránku, ktorou podporíte našu bezplatnú službu:
  https://www.facebook.com/trestnyadvokatnitra/reviews/?ref=page_internal
  Odporúčame kontaktovať advokáta za účelom právneho poradenstva, nakoľko na kvalifikovanú odpoveď je potrebné posúdiť viacero vecí. Môžete kontaktovať našu advokátsku kanceláriu.

  Advokátska kancelária Cimmermann

  V prípade ak sa vám naša odpoveď páčila, chcem Vás požiadať o pridanie recenzie na našu stránku, ktorou podporíte našu bezplatnú službu:
  https://www.facebook.com/trestnyadvokatnitra/reviews/?ref=page_internal

  Pred rokom v marci som vložila peniaze do finančnej úschovy

  Dobrý deň,

  obraciam sa na Vás s prosbou o radu ako správne postupovať. Pred rokom v marci som vložila peniaze do finančnej úschovy k advokátke. Tento rok vo februári som ju kontaktovala že potrebujem peniaze. Písala som niekoľko mailov, poslala doporučený list, telefonovala ale dodnes som peniaze nedostala. Väčšinou nereaguje  , alebo navrhne stretnutia ktoré na poslednú chvíľu zruší.Dozvedela som sa že dĺži viacerým  ľuďom. Naposledy sa ozvala v nedeľu večer aby som jej poslala číslo môjho účtu lebo posiela peniaze.V utorok som jej písala že peniaze neprišli , nech mi pošle potvrdenie v opačnom prípade sa obrátim na políciu.Odpísala že práve odtiaľ ide…Aké mám možnosti ? Mám podať trestné  oznámenie ?

  Dobrý deň,
  ďakujeme za vyslovenú otázku, na ktorú vyjadrujeme svoj právny názor . V uvedenom prípade Vám odporúčame nasledujúce možnosti:
  1) sťažnosť na Slovenskú advokátsku komoru, ktorá sa bude touto vecou zaoberať a prípadne aj usúdi, že boli porušené právne predpisy postihne advokátku v disciplinárnom konaní.
  2) trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu porušenia povinnosti pri správe cudzieho majetku alebo trestného činu sprenevery.

  3) žaloba na náhradu škody.
  Odporúčame kontaktovať advokáta za účelom právneho poradenstva, nakoľko na kvalifikovanú odpoveď je potrebné posúdiť viacero vecí. Môžete kontaktovať našu advokátsku kanceláriu.

  Advokátska kancelária Cimmermann

  V prípade ak sa vám naša odpoveď páčila, chcem Vás požiadať o pridanie recenzie na našu stránku, ktorou podporíte našu bezplatnú službu:
  https://www.facebook.com/trestnyadvokatnitra/reviews/?ref=page_internal

  Dobrý deň pán doktor, pripomínam sa Vám s mojou otázkou, zo stretnutia v Zlatých Moravciach

  Dobrý deň pán doktor, pripomínam sa Vám s mojou otázkou, zo stretnutia v Zlatých Moravciach, ktorá bola, či je subjektívna alebo objektívna premlčacia doba, ohľadom napadnutia zmluvy, kde manžel bez môjho vedomia prepísal dom na sestru, ktorá je už aj uvedená v katastri. Chcem sa teda spýtať, do akej lehoty môžem napadnúť tento ,,neplatný právny úkon,,. Ďakujem Vám za odpoveď

  Dobrý deň,
  ďakujeme za vyslovenú otázku, na ktorú vyjadrujeme svoj právny názor. V uvedenom prípade sa jedná o relatívnu neplatnosť právneho úkonu podľa § 40a Občianskeho zákonníka, pričom hovoríme o všeobecnej 3-ročnej premlčacej dobe. Táto uvedená premlčacia doba začína plynúť vždy dňom, kedy došlo k urobeniu právneho úkonu (uzatvoreniu zmluvy na prepis domu).

  Advokátska kancelária Cimmermann

  V prípade ak sa vám naša odpoveď páčila, chcem Vás požiadať o pridanie recenzie na našu stránku, ktorou podporíte našu bezplatnú službu:
  https://www.facebook.com/trestnyadvokatnitra/reviews/?ref=page_internal

  1 2 3 4Nasledujúca strana
  Back to top button