Domov Podujatia Baroque Goes Jazz Trio – 4. Hudobná jar v Zlatých Moravciach

Baroque Goes Jazz Trio – 4. Hudobná jar v Zlatých Moravciach

Záverečný koncert festivalu 4. Hudobná jar v Zlatých Moravciach

Baroque Goes Jazz Trio je autorský projekt multinštrumentalistky Lenky Molčányiovej, ktorá sa rovnako virtuózne pohybuje na poli starej hudby a jazzu. Už počas štúdia zobcovej flauty a jazzového saxofónu na zahraničných školách vo Florencií, v Lipsku a v Prahe rada miešala tieto dva štýly. V triu s multižánrovými hudobníkmi – huslistom Jánom Kružliakom ml. a klaviristom Milošom Bihárym – sa predstavili prvý krát v roku 2020 na koncerte v rámci festivalu Viva Musica!

v Bratislave s vlastnými aranžmánmi skladieb barokových a jazzových autorov ako J.S. Bach, G.Ph. Telemann, Henry Purcell, Claude Bolling či Oscar Peterson. Repertoár tria zahŕňajú aj autorské kompozície Lenky Molčányiovej, ktoré sú inšpirované týmto štýlovým prepojením. Hlavnou myšlienkou tohto projektu je osviežiť interpretáciu starej hudby a jazzu a poukázať na ich vzájomné podobnosti a hravosť improvizácie. V r. 2022 odohrali 6 koncertov počas ich úspešného jesenného turné na Slovensku (Rosenfeldov palác, Žilina | Galéria Hudby, Nitrianska Galéria | Topoľčianska hudobná jeseň, Súkromné Konzervatórium D.Kardoša | City Sounds Festival, SRo, Bratislava | Baroque Goes Jazz Trio feat. Agi Ferienčíková, Dvorana VŠMU, BA) a v Česku (Hudba na Vyšehradě, Praha).

Udalosť bola ukončená.

Dátum

11 jún 2023
Expired!

Čas

16:00 - 17:00

Viac info

Čítať ďalej

Štítky

Koncert
MSKŠ Zlaté Moravce

Miesto

MSKŠ Zlaté Moravce
Nám. A. Hlinku č.1
Kategória

Organizátor

Musica Cordis
Telefón
+421 911 949 963
Email
musicacordiszm@gmail.com
Web stránka
http://www.musicacordis.sk

Ďalší organizátori

MsKŠ Zlaté Moravce
MsKŠ Zlaté Moravce
Telefón
037 642 3277
Email
mskszlatemoravce@gmail.com
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button