Šport

Routiners

Začiatky nášho klubu možno hľadať v Mestskej hokejbalovej lige v Zlatých Moravciach, kde v roku 1988 vznikol hokejbalový oddiel mužov Routiners, ktorý v nej pôsobil 20 sezón s jednoročnou prestávkou. Zlom nastal v roku 2008, kedy bolo založené občianske združenie – Športový klub Routiners Zlaté Moravce a mužstvo opustilo mestskú ligu. Od roku 2009 je klub oficiálne členom Slovenskej hokejbalovej únie a v súčasnej dobe účinkuje druhú sezónu v 1. Slovenskej hokejbalovej lige v divízii Nitra, pričom mesto Zlaté Moravce reprezentuje aj na významných slovenských turnajoch, akými sú Országh cup, Stümpel cup, Mamut cup. V roku 2010 sa klub dohodol na spolupráci s mestom a bolo mu umožnené trénovať a hrávať na Zlatomoraveckom zimnom štadióne.

 

Súčasťou našej organizácie je 22 registrovaných hráčov ktorých prevažne vyberáme z mestskej ligy a 15 členov združenia. Do budúcna plánujeme zorganizovať hokejbalový turnaj a rozšíriť naše aktivity o ďalšie športy.

http://www.routiners.sk/

[hr]

Michal Cimmermann

podcast

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button