Neprehliadnite aktuálne články
Domov / Aktuality / Benetton má desiaty titul majstra ligy
www.zlatemoravce.info

Benetton má desiaty titul majstra ligy

Ako už býva zvykom, aj tento rok sa odovzdávali ocenenia najúspešnejším mužstvám a najlepším hráčom Zlatomoraveckej hokejbalovej ligy.

Víťazné poháre si ocenení hráči prevzali z rúk primátorky mesta Zlaté Moravce Serafíny Ostrihoňovej na Mestskom úrade 17. júla 2015, za prítomnosti poslancov Mestského zastupiteľstva Pavla Dvonča a Michala Cimmermanna, ktorí sú s hokejbalom v našom meste úzko spätí.

Ukončenie 29. sezóny, do ktorej sa tentokrát zapojilo 11 súťažných tímov a 214 jednotlivcov, sa zavŕšilo jubilejným 10. titulom Majstra ligy. Víťazom sa znovu stalo mužstvo BENETTON.

Na druhom mieste skončil tím Penguins a tretie miesto patrí Lemons – Corgons.

Najproduktívnejším hráčom Zlatomoraveckej hokejbalovej ligy je po základnej časti Marián Dekýš (58 b) z tímu Demons. Najproduktívnejším hráčom play-off sa stal Peter Šťastný (27 b) z Benettonu.

Najlepším strelcom po základnej časti sa stal so svojimi 31 gólami Pavel Dvonč z Routiners a za 16 gólov si ocenenia play-off prevzali dvaja hráči, Róbert Drienovský z Benettonu a Marko Kozolka z Lemons – Corgons.

Dve ocenenia najlepšieho brankára po základnej časti a play-off si odniesol Juraj Béber z víťazného mužstva Benetton.

Počas stretnutia prejavila primátorka záujem dozvedieť sa viac o úspechoch, fungovaní a živote týchto športovcov a spýtala sa ich, v čom by im v prípade potreby dokázala byť nápomocnou.

Podľa slov prítomných zástupcov sa Zlatomoravecká hokejbalová liga aj vďaka vytvoreným podmienkam za posledných päť rokov pozdvihla a patrí medzi najsilnejšie v okolí a najstaršie hokejbalové ligy na Slovensku. Funguje od roku 1986 už 29 rokov.

Poslednú sezónu odohrali okrem domácich mužstiev aj hosťujúce tímy z Topoľčianok, Partizánskeho a Hliníka nad Hronom. Na to, aby bola táto súťaž jednou z najlepších v Nitrianskom kraji, je potrebné dotvoriť lepšie podmienky dobudovaním ihriska na štandardné miery.

V odľahčenom vzájomnom rozhovore dala primátorka prítomným hokejbalistom prísľub, že s podporou poslancov MsZ urobí svoje maximum, aby sa táto športová aktivita posúvala ďalej dopredu.

Nová sezóna štartuje 6. septembra.

Ľubomíra Rosinská

Neprehliadnite

Nemocnica Zlaté Moravce otvorila zrevitalizované oddelenie vnútorného lekárstva

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, odovzdala do prevádzky zrevitalizované priestory oddelenia vnútorného lekárstva, ktoré …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.