Neprehliadnite aktuálne články

V Nemocnici Zlaté Moravce darovalo krv mimoriadne veľa darcov

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, avizovala, že potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv a zorganizovala v spolupráci s Nemocnicou Komárno odber, ktorý sa uskutočnil dnes ráno. Dobrovoľníkov bolo celkovo 29, čo je mimoriadne priaznivé číslo.

Dobrovoľníci prišli už v ranných hodinách a odber trval takmer o dve hodiny dlhšie, ako sa plánovalo. ,,S takouto vysokou účasťou sme veľmi spokojní a zároveň sme vďační obyvateľom Zlatých Moraviec, ktorí prišli a týmto spôsobom našej nemocnici pomohli. Každá pomoc je pre nás vzácna a dôležitá, nakoľko krv ako taká je v zdravotníctve nenahraditeľná,“ hovorí námestníčka nemocnice MUDr. Nina Horniaková.

Momentálne platia pri každom odbere krvi mimoriadne opatrenia, krv, ktorú darcom odoberú, musí byť v 14-dňovej karanténe a až po tomto období je možné ju použiť. Predpokladom darovania krvi je vstupné vyšetrenie a vyplnenie dotazníka. ,,Darcom môže byť každý, kto má od 18 do 60 rokov a jeho telesná hmotnosť je viac ako 50 kilogramov,“ hovorí MUDr. Mária Končálová, primárka oddelenia vnútorného lekárstva a vedúca lekárka hematológie.

Darcovia sú naďalej vítaní, najbližší odber krvi sa uskutoční počas letných mesiacov.   

14. júna sme si pripomínali Svetový deň darcov krvi, je oslavou dobrovoľných darcov, ktorí nezištne a v mnohých prípadoch aj pravidelne darúvajú najvzácnejšiu tekutinu. Cieľom je tiež upozorniť na dôležitosť a obrovskú potrebu darcovstva krvi.

zdroj: nemocnicamoravce.sk

Neprehliadnite

Zmena v programe KINA TEKOV

Zmena programu v Kine Tekov –  film MULAN, ktorý sa mal pôvodne premietať 25 a …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.