AktualitySamospráva

Primátorova otvorenosť voči médiám pokračuje spoluprácou s rádiom

trojkoncert
poradna
www.zlatemoravce.info
www.slobodnyvysielac.sk

Mesto Zlaté Moravce bolo v minulosti okrem iného, známe svojím uzamknutím sa v komunikácii s médiami. Po celé predchádzajúce roky sa tieto dvere otvárali len zriedkakedy a naozaj veľmi ťažko. K základným prioritám Ing. Petra Lednára, CSc. po jeho príchode na post primátora sa radilo predovšetkým dostatočné informovanie o práci Mestského úradu, mestských podnikov, ako aj o celkovom dianí v meste, o ktoré celé roky prichádzali nielen novinári, ale i samotní občania.

Dnešný svet sa točí okolo medializácie, ktorá jednoznačne po viditeľných a citeľných výsledkoch akýchkoľvek zmien a snáh, ovplyvňuje názory ľudí do veľkej miery. A predsa všetci vieme, že z prvej ruky sú informácie najdôveryhodnejšie a najpresnejšie.

Uplynul druhý rok primátorovania Petra Lednára a každý novinár, ktorý mal skúsenosti s mestom Zlaté Moravce za predchádzajúce volebné obdobie, môže potvrdiť, že informovanosť zo strany Mesta stúpla neporovnateľne na maximum.

Peter Lednár na facebooku

Bol to práve Peter Lednár, ktorý ponúkol celkovo otvorenejší pohľad na dianie, ako aj do jeho samotného zákulisia, aj prostredníctvom informačného blogu www.zlatemoravce.info. Tento spravodajský internetový portál vznikol ako podporné informačné médium mestskej oficiálnej stránky www.zlatemoravce.eu a mestského tlačového periodika „Tekovské noviny“, z dôvodu aktuálnejšej a rýchlejšej informovanosti občanov. Primátor rovnako zdieľa problémy a radosti občanov prostredníctvom sociálnej siete (facebook) pod svojím menom, kde nielen prijíma odkazy, ale vďaka neustálym diskusiám s ľuďmi rôznych profesií a všetkých vekových kategórií už vyriešil mnoho problémov. Zúčastňuje sa všetkých kultúrno-spoločenských akcií, často vychádza za občanmi do ulíc mesta a rovnako ich víta aj na Mestskom úrade. Snaží sa počúvať, čo druhých trápi, aby vzápätí vedel, v čom a ako má pomôcť.

[hr]

Podpora médií

Podpornými a obojstranne komunikačnými kanálmi sa stala stránka www.zlatemoravce.info v prepojení na FACEBOOK (facebook.com/MestoZlateMoravce),  GOOGLE+, YOUTUBE (youtube.com/user/ZlateMoravceInfo), TWITTER (twitter.com/ZM_info),

Nová spolupráca „infa“ s internetovým rádiom

S podporou primátora Petra Lednára spolupracuje redakcia Tekovských novín aj s regionálnou televíziou Nitrička, kde sa podieľa na vysielaní spravodajstva prostredníctvom svojich videoreportáží. Najnovšou informáciou je ďalšia spolupráca, tentokrát s novovzniknutým, internetovým a nezávislým rádiom „Slobodný vysielač (www.slobodnyvysielac.sk)“ so sídlom v Banskej Bystrici. Zajtra, 31. januára, po deviatej hodine ráno si môžete vypočuť v online vysielaní rozhovor redaktorov oboch médií.

V meste Zlaté Moravce sa nachádzajú žlté schránky, do ktorých je možné prispievať aj anonymne.

Stáva sa, že niektorým ľuďom sa ľahšie komunikuje a na niečo upozorní bez podpisu. Primátor je však toho názoru, že je oveľa podstatnejšie, ak sa na problém v prvom rade upozorní, aby sa následne mohol riešiť. Aj na základe takýchto upozornení sa veľakrát zdanlivo neriešiteľné a stagnujúce veci stali riešiteľnými.

V minulom roku vznikol poradný orgán primátora – Výbor občanov, ktorý sa skladá z desiatich členov nezainteresovaných a nezávislých bežných ľudí zastupujúcich rôzne skupinky obyvateľstva všetkých vekových kategórií.

Zlaté Moravce raz budú dúhovým mestom

Primátorove vyjadrenia na margo komunikácie sú stále rovnaké a to, čo vypovedal na začiatku, sa ani po dvoch rokoch nemení: „Som si vedomý, že práve otvorenosť voči ľuďom a rovnako k médiám, je jednou z najdôležitejších priorít. Som toho názoru, že len spoločnou cestou sa dajú problémy rýchlejšie a ľahšie riešiť. Urobím všetko pre to, aby toto šedé mesto raz dúhovo rozkvitlo, napriek prípadným negatívnym názorom na moje úsilie k celkovej zmene. Nerobím to pre seba, ale v prospech všetkých, ktorí tu bývajú.“

V primátorovom záujme bolo, je a aj bude, všetkých o všetkom informovať. A je na každom človeku, aby si utvoril svoj vlastný názor.

Ľ. Rosinská

 

[hr]

obed

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button