AktualityOznamy

Predstavte svoje umenie na Cigánskom Bašaveli 2013!

trojkoncert
poradna

 www.zlatemoravce.info

Občianske združenie Divé maky hľadá rómskych umelcov a remeselníkov, ktorí chcú odprezentovať svoje umenie  na Cigánskom Bašaveli 2013! 

Zažite s nami jedinečnú energiu festivalu.

Medzinárodný multižánrový festival vznikol v roku 2009 na základe myšlienky vytvoriť pódium pre rómskych umelcov, ktorí by inak nemali šancu vystupovať. Zároveň dáva priestor talentovaným rómskym deťom  zapojeným v štipendijnom programe občianskeho združenia Divé maky, ukázať divákom dosiahnuté pokroky. Pre ne je aj určený výťažok zo vstupného. Minulý rok navštívilo festival vyše 4 000 návštevníkov z rôznych krajín! Mali možnosť  vidieť pestrosť rómskej kultúry, ktorú v reálnom živote môžu zachytiť len zriedka. Začínajúce kapely, ale aj tie, ktoré sú úspešné za hranicami Slovenska, performeri,  tanečníci, či divadelníci priniesli na hrad Červený kameň jedinečnú atmosféru radosti a porozumenia.

Čaká nás piaty ročník!

Festival Cigánsky Bašavel ponúka i tento rok priestor šikovným  rezbárom, košikárom, umeleckým kováčom, ako aj chráneným dielňam, či občianskym združeniam a komunitným centrám  predstaviť širokej verejnosti svoju prácu, aktivity a výrobky. Vysoká návštevnosť festivalu je pre ne jedinečnou príležitosťou.  Kapely sa môžu prihlásiť do konca februára, remeselníci, občianske združenia, chránené dielne a  komunitné centrá do 31.3. 2013 na e-mailovej adrese: divemaky@divemaky.sk. Tu dostanú i podrobné informácie. Cigánsky Bašavel sa bude konať toto leto, v auguste. Tešíme sa na Vás!

[hr]

obed

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button