Aktualityi-Business

Druhá návšteva potencionálneho investora z Ukrajiny

obed
poradna

Dňa 2. mája 2014 navštívil po druhýkrát mesto Zlaté Moravce ukrajinský investor Taratorin Jurij Michajlovič (generálny riaditeľ UTSB – Kyjev, Ukrajina), za účelom zámeru podnikania v našom meste. Primátora Ing. Petra Lednára, CSc. oboznámil s ďalšími krokmi realizácie svojho záujmu na lokálnej i medzištátnej úrovni.

Prvé oficiálne stretnutie sa uskutočnilo 21. januára tohto roku, aj za prítomnosti poslankyni MsZ, vedúcej pracoviska Úradu práce Mgr. Denisy Uhrinovej, na ktorom bol pán Taratorin oboznámený s možnosťami spolupráce so štátnou inštitúciou z pohľadu zákonov o zamestnanosti. V záujme Ukrajincov je vytvoriť približne 100 pracovných príležitostí.

Keďže sú rokovania stále len v štádiu prieskumu podmienok v nadväznosti na spoluprácu s inými dotknutými stranami, ktoré je potrebné zohľadniť, bližšie informácie o plánovanom projekte budú prezentované so súhlasom investora neskôr.

Ľ. Rosinská


obed

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button