AktualityŠport

Juraj Gajdoš, majster západoslovenského regiónu v tenise

poradna

Tenisový klub Nitra usporiadal Majstrovstvá západoslovenského regiónu staršieho žiactva (do 14 rokov) za účasti 40 chlapcov v tenise. Juraj Gajdoš v štvorhre spolu s Matúšom Rusnákom (TC EMPIRE Trnava) mali v prvom kole BYE, v druhom kole porazili dvojicu Abert – Žilkay (obaja Trnava) 7:5, 6:1, v treťom kole Chmelara – Kebiseka (H. Sŕnie, Trnava) 6:2, 6:3 a vo finále najvyššie nasadenú dvojicu Kurtin – Škoda 5:7, 7:5, 10:3.

Vo dvojhrách bol Juraj Gajdoš nasadený č. 4. V prvom kole mal BYE, v druhom kole zvíťazil nad Dobrovským (Trnava) 6:0, 6:1, v treťom kole nad Gulášom (N. Mesto) 6:2, 6:3, v štvrtom kole nad Kebísekom (Horné Sŕnie) 6:2, 6:4. V semifinále prehral s neskorším víťazom majstrovstiev Kevinom Kurtinom (TC EMPIRE Trnava) a obsadil bronzovú priečku.

Tenisové výsledky:

Dorastenci postúpili z RM – II do RM – I. V RM – I hra osem družstiev, prvé dve postupujú na majstrovstvá Slovenska a posledné dve zostupujú do dvoch RM – II jek.

I .kolo: TK Zlaté Moravce – TK Nitra 7:0

Body za TK ZM: dvojhry: Adrián Kováč, Adam Kakula, Richard Fekete, Adam Noga, Juraj Gajdoš,

štvorhry: Richard Fekete – Adam Kakula, Adrián Kováč – Adam Noga

II. kolo: TK Kúpele Piešťany – TK Zlaté Moravce 6:1

Body za štvorhru: Richard Fekete – Adam Kakula

III.kolo: hrá sa o víťaza súťaže a postupujú prvé dve družstvá na majstrovstvá Slovenska.

V spätnom pavúku sa hrá o udržanie v RM – I, posledné dve zostupujú do RM – II jek.

TK Zlaté Moravce hrali o tretie miesto v Trnave a prehrali 3:4 a obsadili štvrté miesto.

Body za TK ZM: dvojhry: Adam Kakula, Juraj Gajdoš, štvorhry: Adam Kakula – Richard Fekete

Muži postúpili z RM – II do RM – I. V RM – I hra osem družstiev a hrá každý s každým. Víťaz postupuje do prvej ligy a posledný dvaja zostupujú do RM – II jek.

V RM – I sa hrá 5 dvojhier a 2 štvorhry.

I. kolo: TK SLOVAN Galanta – TK Zlaté Moravce 1:6

Body za TK ZM: dvojhry: Ivan Frajka, Tomáš Valkovič, Roman Jonis, Ján Novota ml., štvorhry: Adrián Kováč – Ivan Frajka, Tomáš Valkovič – Roman Jonis

II. kolo: TK Zlaté Moravce – ŠK ŠOG Nitra 2:5

Body za TK ZM: dvojhra: Ivan Frajka, štvorhra: Ivan Frajka – Ján Novota ml.

III. kolo: TK Senica – TK Zlaté Moravce 5:2

Body za TK ZM: dvojhra: Ivan Frajka, štvorhra: Adrián Kováč – Ján Novota ml.

IV. kolo: TK Zlaté Moravce – TK DRACI Matúškovo (E) 6:1

Body za TK ZM: dvojhry: Ivan Frajka, Tomáš Valkovič, Roman Jonis, Juraj Gajdoš, štvorhry: Roman Jonis – Tomáš Valkovič, Ivan Frajka – Ján Novota ml.

Muži ešte hrajú 7. júna v Matúškove, doma 14. júna s MŠO Štúrovo a 21. júna v Skalici s AŠK.