Neprehliadnite aktuálne články
Domov / Aktuality / 21. Chovateľská prehliadka Poľovnícka sezóna 2017 / 2018
www.zlatemoravce.info

21. Chovateľská prehliadka Poľovnícka sezóna 2017 / 2018

 

Obvodná poľovnícka komora a Okresná organizácia slovenského poľovníckeho zväzu pod záštitou predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Milana Belicu usporiada výstavu 23. marca 2018 až 26. marca 2018 v Strednej odbornej škole polytechnickej v Zlatých Moravciach.

Príhovor Doc. Ing. Milana Belicu PhD.

Som veľmi rád, že aj v tomto roku Vás môžem pozdraviť pri príležitosti slávnostného zasadnutia Okresnej rady Slovenského poľovníckeho zväzu Zlaté Moravce, ktoré je spojené s otvorením už 21. ročníka Chovateľskej prehliadky poľovníckych trofejí za poľovnú sezónu 2017/2018. 

Po roku ste sa opäť zišli, aby ste zhodnotili trendy vo vývoji kvality chovu a lovu trofejovej zveri, ako aj spropagovali poľovníctvo pred širokou verejnosťou. Za vašu svedomitú celoročnú prácu i starostlivosť o revír, ako aj ocenenia za trofeje, ktoré ste získali, vám právom patrí uznanie zo strany vašich kolegov a priateľov. Dovoľte mi, aby som aj ja k nim pripojil a vyjadril vám svoj obdiv a úprimné poďakovanie. 

Sami však dobre viete, že v súčasnosti poľovníctvo už nemožno zúžiť iba na lov zveri a získavanie kvalitných trofejí. S prudkým zhoršovaním životného prostredia na Zemi je jeho poslanie spoločensky čoraz významnejšie a dôležitejšie. Koncepcia rozvoja poľovníctva v Slovenskej republike na roky 2017-2030 ho definuje, ako „súhrn činností zameraných na trvalo udržateľné, racionálne, cieľavedomé obhospodarovanie a využívanie voľne žijúcej zveri ako prírodného bohatstva a súčasti prírodných ekosystémov; je súčasťou kultúrneho dedičstva, tvorby a ochrany životného prostredia“. Pri pohľade do našej histórie môžeme konštatovať, že poľovníctvo bolo vždy neoddeliteľnou súčasťou života na slovenskom vidieku. Preto aj v súčasnosti rozvoj poľovníctva právom považujeme za verejný záujem Slovenskej republiky.

Vám – poľovníkom, z toho vyplýva množstvo povinností a odborných úloh, ktoré dokážete úspešne plniť iba s legislatívnou a finančnou podporou nášho štátu. Vaša práca i vynaložené úsilie však nemôžu byť úspešné ani bez rešpektu a morálnej podpory širokej verejnosti.

Preto sú chovateľské prehliadky veľmi dôležitou propagáciou našej vyspelej poľovníckej kultúry a slovenských poľovníckych zvykov a tradícií, čo nepochybne prispieva aj k rozvoju nášho vidieka a agroturistiky, teda aj zlatomoravského regiónu a celého nášho kraja. 

Záverom Vám želám, milí členovia OO SPZ Zlaté Moravce, veľa úspechov vo Vašej odbornej práci a starostlivosti o zverený revír i poľovnú zver. Nech Vám prinášajú, okrem úžitku, aj radosť, potešenie a bohaté zážitky.  A v novej poľovníckej sezóne pevnú ruku a dobrú mušku, aby práve Vaše trofeje boli  o rok ozdobou každej chovateľskej prehliadky. S potešením aj v tomto roku preberám nad chovateľskou prehliadkou poľovníckych trofejí Vašej OO SPZ za sezónu 2017/2018 svoju záštitu.

LOVU ZDAR, priatelia!

S priateľským pozdravom
Doc. Ing. Milan Belica, PhD.

Fotogaléria:

 

Sleduj náš oficiálny INFO youtube channel ↓↓↓

Neprehliadnite

Slávnostný rozprávkový zápis do 1. ročníka v ZŠ Pribinova 1

Základná škola, Pribinova 1, Zlaté Moravce oznamuje rodičom budúcich prváčikov nasledovné informácie +10

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.