Neprehliadnite aktuálne články

Detský lezecký festival

V sobotu 15. septembra sa deti z lezeckých klubov v NSK stretli na 3. ročníku Detského lezeckého festivalu, ktorý organizoval Horolezecký klub Zlaté Moravce. Novinkou tohto roku bolo rozšírenie festivalu o outdoorovú časť, ktorá sa konala na Benáte a mala u detí veľký úspech.

Deti sa naučili pravidlám lezenia a správania v prírode, vysvetlila sa im etika bouldrovania a tiež si vyskúšali aj slackline- chôdzu po lane. Deti aj rodičia sa oboznámili s lezeckou disciplínou bouldering, ktorú môžu praktizovať kdekoľvek je kúsok skaly, pričom rodičia detí nemusia mať špeciálne lezecké zručnosti ani výstroj. Fotky z tejto vydarenej akcie, na ktoré sa deti vždy veľmi tešia, zdobia vstupnú chodbu lezeckej steny.

Indoorová časť, ktorá sa už konala na lezeckej stene, sa začala spoločnou rozvičkou a rozlezením v ľahkých cestách. Nasledoval bouldering, prelez ťažších kratších ciest zameraných na techniku. Pre pretekárov to bola zároveň príprava na Majstrovstvá Slovenska. V oddychovej prestávke si deti mohli vyrábať lezecké záložky do kníh. Vyvrcholením celej akcie boli rýchlostné preteky, kde vyhrali lezci s najrýchlejším časom. Súťažilo sa v troch vekových kategóriách rozdelených na chlapcov a dievčatá. Celkovo 18 najlepších lezcov si odnieslo domov víťazný pohár s vecnými cenami. Všetci účastníci dostali pamätné medajle.

Poďakovanie patrí všetkým 10 dobrovoľníkom- fotografovi, záchranárom, ističom, rozhodcom, inštruktorom a aj rodičom, ktorí s akciou pomohli. Rovnako chceme poďakovať mestu Zlaté Moravce, s ktorého finančnou podporou sa celý tento dvojdňový projekt realizoval.

Horolezecký Klub Zlaté Moravce

Neprehliadnite

elektrikar

Prerušenie distribúcie elektriny

Západoslovenská energetika, a.s., správa energetických zariadení Stred oznamuje verejnosti prerušenie dodávky elektrickej energie z dôvodu vykonávania …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.