Pestovateľská pálenica Zlaté Moravce je už v prevádzke

Firmu Pestovateľská pálenica Zlaté Moravce s. r. o. založil dňa 04. 12. 2019 rodák z neďalekých Čiernych Kľačian – pán Jozef Števo. Hlavným cieľom založenia pálenice je udržanie tradície pálenia v meste Zlaté Moravce, ale aj v širšom okolí, nakoľko pálenica posledné roky nefungovala.

Pestovateľská pálenica v Zlatých Moravciach prešla za posledné obdobie viacerými výraznými zmenami v podobe rozsiahlej rekonštrukcie, ako aj výmenou starej technológie za novú. Hlavná myšlienka pána Jozefa Števa je, aby sa celý proces pálenia niesol v priateľskom duchu a spolu zachovávania tradícií pálenia. Tak isto by rád praktizoval aj neustále nadväzovanie nových kontaktov a vymieňanie si skúseností s pestovateľmi zo Zlatých Moraviec a zo širokého okolia.

V našej Pestovateľskej pálenici Zlaté Moravce s. r. o. používame destilačné zariadenie BOSO, konkrétne Dvojkotlovú pestovateľskú pálenicu. Je určená na získavanie destilátu z ovocného kvasu. Destilačná súprava svojím konštrukčným riešením poskytuje možnosť zachovať charakteristické aromatické vlastnosti pôvodných ovocných surovín. Na pálenie používame kotle vykurované plynom. Aparatúra je zostavená z destilačného kotla, rektifikačného kotla, nádrže na vodku, dvoch chladičov s epruvetami, objemového meradla na lieh, spojovacieho potrubia, armatúr a doplnkových konštrukcii. Obsah nášho destilačného kotla je 350 l

KONTAKT na pálenicu

Pestovateľská Pálenica Zlaté Moravce s. r. o., Žitavské Nábrežie 3,  Zlaté Moravce

 

 

Neprehliadnite

Včela ako darček od šiestakov zo ŽS Mojmírova pre p. prezidentku Zuzanu Čaputovú

Včely sú unikátne stvorenia, výnimočné a krásne. Počas svojho života nepoškodia žiadnu rastlinu ani nezabijú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.