AktualityKomerčné články

Nie je to žiadny hlavolam: Ako nájsť aj v malej kuchyni viac priestoru na varenie

obed
poradna

Najviac vyťažená a obývaná časť domu si určite zaslúži vašu pozornosť. Mala by byť nielen funkčná, ale aj pohodlná, čo môžete docieliť rôznymi spôsobmi. Veľa však robí správny nábytok, doplnky, ich vhodné rozmiestnenie a vzájomná kombinácia. A aj napriek tomu, že to znie dosť komplikovane, nemusíte byť pre plnenie týchto cieľov žiadnym uznávaným architektom. Postačia vám naše dobré a jednoduché rady.

Nielen príprava jedál, ale každá jedna minúta strávená v kuchyni tak bude pre vás a ostatných členov rodiny potom príjemným potešením. 

Príprava je základ

Pohodlie nie je len krása a vonkajšia harmónia farieb či tvarov. V prvom rade je to pohodlie premyslené do najmenších detailov.

Aby ste preto neskôr svoje rozhodnutia neľutovali a kuchyňa vám slúžila dlho a dobre, je ako prvé nutné vykonať merania plochy miestnosti, pretože bez presných rozmerov nie je možné kúpiť práve tú zostavu, ktorá sa perfektne hodí do vašej kuchyne.

Premyslite si aj štýl interiéru a zlaďte k nemu nielen nábytok, ale aj kvalitné multifunkčné hrnce. Je dôležité, aby spolu hlavná súprava a celý zvyšok interiéru ladili a vytvorili harmonickú kombináciu.

Odolné materiály sa cenia

V prípade zariadenia pohodlnej a funkčnej kuchyne stojí za to venovať pozornosť aj materiálu produktu. Nábytok a najmä kuchynská pracovná doska sú často náchylné na mechanické namáhanie a teplotné extrémy, preto je veľmi dôležité, aby boli použité materiály kvalitné, odolné voči vlhkosti, vysokým teplotám a poškriabaniu. 

V tomto smere je vynikajúcim riešením kameň, ktorý si najlepšie vyberiete v dobrom kamenárstve. Alternatívy v podobe plastov alebo MDF dosiek sú možno lacnejšie, no určite vám nevydržia a nebudú slúžiť tak dlho a dobre ako pevné materiály z prírody. 

Nezabúdajte na funkčnosť

Pri zariadení kuchyne by sa tiež mala venovať osobitná pozornosť funkčnosti interiérových predmetov a inovatívnych technológií, ktoré sú navrhnuté tak, aby bol váš život v tomto priestore a celom dome čo najpríjemnejší.

Osobitnú prednosť v dizajne kuchyne by teda mali mať skrinky, ktorých dvere sú vyrobené z ľahkých materiálov, aby boli vnútorné výklenky vybavené špeciálnym systémom osvetlenia a povrchy boli superodolné voči mechanickým a chemickým látkam. 

Dôležité je tiež množstvo úložného priestoru, vďaka ktorému bude pre vás varenie v takejto kuchyni za odmenu. Tak sa o tom presvedčte a krásnu kuchyňu si zariaďte. S našimi radami to pôjde naozaj ľahko. 


obed

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button