AktualityPozvánky

Svetový deň vody 2022

Pri príležitosti Svetového dňa vody pracovníci Arboréta Mlyňany ÚEL SAV, v.v.i. pripravili v spolupráci so ZsVS, a.s. zaujímavé aktivity.

Deti sa môžu tešiť na hry, kvíz a zaujímavé súťaže, ktoré budú zamerané na priblíženie významu vody a vodných zdrojov. Pre verejnosť pracovníci laboratórií ZsVS, a. s., budú dňa 22.03.2022 v čase 9:00-11:00 priamo v Arboréte Mlyňany SAV vykonávať bezplatné orientačné vyšetrenie prinesených vzoriek vody z lokálnych zdrojov (domových studní) na celkovú tvrdosť a dusičnany. Na vyšetrenie vody je postačujúce priniesť 500 ml vody v čistej polyetylénovej fľaši opláchnutej odoberanou vodou. Pred samotným odberom vody je potrebné nechať vodu odtiecť do ustálenej teploty, aby sa v potrubí vymenila za čerstvú. V prípade nepoužívanej studne je vhodné nechať vodu odtiecť dlhšie, aby nebola zakalená. Návštevníci zároveň môžu získať odborné informácie, kedy je voda vhodná na pitné účely.

Z kapacitných dôvodov je potrebné sa na podujatie, aj na rozbor vody vopred nahlásiť !!!

Informácie a prihlasovanie: Ing. Jarmila Králová, PhD., tel: 0911942983, jarmila.kralova@savba.sk


Zobraziť viac ...

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

 

Sleduj náš oficiálny INFO YouTube kanál ↓↓↓

Back to top button