Školy

DEJEPISNÁ OLYMPIÁDA A ÚSPECH ŽIAKOV ZŠ MOJMÍROVA

Dňa 9. februára 2022 sa online uskutočnil 14. ročník okresného kola Dejepisnej olympiády žiakov ZŠ. Našu školu na olympiáde reprezentovali v troch kategóriách za 9., 8. a 6. ročník štyria žiaci.

V kategórii C z 9. A žiak Patrick Solčiansky, v kategórii D z 8. B žiačka Nina Tonkovičová, v kategórii F zo 6. A žiak Viktor Vereš a zo 6. B žiak Adam Havran. Všetci účastníci z Mojmírovej školy sa stali úspešnými riešiteľmi olympiády. V kategórii D na 1. mieste skončila Nina Tonkovičová z 8. B triedy. Všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy a k úspechu im blahoželáme. Zároveň Ninke Tonkovičovej držíme palce v pokračujúcom krajskom kole Dejepisnej olympiády žiakov ZŠ.
Krajské kolo Dejepisnej olympiády sa uskutočnilo opätovne online a to dňa 22. marca 2022. Témou 14. ročníka boli pamiatky UNESCO na Slovensku. Naša žiačka Nina Tonkovičová sa svedomito pripravovala a téme pamiatok UNESCO venovala. V kategórii D za 8. ročník bola nielen úspešnou riešiteľkou v tejto neľahkej vedomostnej olympiáde, ale získala dokonca krásne 4. miesto v krajskom kole.
Ninke ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy a k úspechu jej srdečne blahoželáme.

Mgr. Mária Záhorcová
ZŠ, Mojmírova


Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Neprehliadnite
Close
Back to top button