AktualityOznamy

Autobusová doprava ARRIVA v Nitrianskom kraji prechádza od pondelka na prázdninový režim

trojkoncert
poradna

 Nitra/Nové Zámky, 27. júna 2024 – Od pondelka 1. júla až do soboty 31. augusta budú autobusy spoločnosti ARRIVA, ktoré zabezpečujú mestskú a regionálnu dopravu v Nitrianskom kraji, premávať v prázdninovom režime a počas voľných dní v sviatočnom režime.

Letné mesiace júl a august sú obdobím letných školských prázdnin, kedy zároveň mnoho ľudí čerpá dovolenky. Tomu sa každoročne prispôsobuje aj frekvencia spojov v regionálnej autobusovej doprave. Prázdninový režim preto ovplyvní predovšetkým ranné spoje, ktoré počas školského roka využívajú žiaci základných a stredných škôl. V cestovných poriadkoch o tom informujú značky uvedené pod číslom spoja. V MHD Levice môžu vďaka podpore mesta žiaci základných škôl a osemročného gymnázia od prímy po kvartu cestovať zadarmo aj počas letných prázdnin – stačí, ak majú v meste trvalý pobyt a na svojej čipovej karte nastavené bezplatné cestovanie.

„Chceme poprosiť našich cestujúcich, aby najmä v prvých prázdninových dňoch venovali viac pozornosti značkám v cestovných poriadkoch. Niektoré zmeny sa totiž môžu týkať aj spojov, ktoré využívajú napríklad pri ceste do práce,“ povedal Peter Stach, hovorca spoločností ARRIVA na Slovensku.

ARRIVA zároveň upozorňuje cestujúcich, že počas letného obdobia je naplánovaná úplná uzávierka cesty I/51 medzi Klasovom a Vrábľami. Obchádzka opravovaného úseku cez Veľké Chyndice spôsobí predĺženie času jazdy o 10 minút nielen na taktovej linke Nitra – Levice, ale aj na ďalších linkách. „Toto obmedzenie môže ovplyvniť komfort cestovania na dotknutom úseku, preto prosíme našich cestujúcich o pochopenie,“ dodal Stach.

Počas letných prázdnin bude pokračovať aj rozšírená preprava cyklobusmi vybavenými nosičmi bicyklov na prímestských linkách číslo  403 412 Nitra – Kostoľany pod Tribečom, číslo 407 414 Zlaté Moravce – Choča – Kostoľany pod Tribečom a číslo 407 415 Zlaté Moravce – Sľažany – Kostoľany pod Tribečom. V soboty 6. júla a 7. septembra môžu cestujúci so záujmom o cykloturistiku využiť aj cyklobus s cyklovozíkom s kapacitou až 30 bicyklov na trase Nitra – Bojná – Duchonka a 28. júla a 24. augusta na trase Nitra – Topoľčianky. 

Podrobné informácie o cestovných poriadkoch, prijatých zmenách a poskytovaných službách, ale aj o čipových kartách a výhodách ich používania, majú cestujúci možnosť získať aj prostredníctvom e-mailu na adrese informacie@arriva.sk alebo na linke zákazníckej podpory +421 915 733 733 od 8:00 do 20:00 každý deň vrátane víkendov a sviatkov. Cestujúci sa tiež môžu prihlásiť na odber noviniek na internetovej stránke www.arriva.sk/newsletter.


obed

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button