Aktuality

Bude Zlatomoravecké kúpalisko predčasne zavreté?

trojkoncert
poradna


Vzhľadom k prognóze počasia na ďalšie nadchádzajúce chladné augustové dni, poverený riaditeľ Mestského podniku Správy športových zariadení Mgr. Marián Kéry, po rozhovore s primátorom mesta Zlaté Moravce Ing. Petrom Lednárom, CSc, zvažuje zatvorenie Zlatomoraveckého kúpaliska.

 

 

 

 

Teplota vody musí mať minimálne 18 °C.

Vyhláška Ministerstva zdravotníctva o požiadavkách na kvalitu vody zákona č.72 z roku 2008 § 5 odst. 5 hovorí o teplote vody v bazéne, ktorá nesmie klesnúť pod 18 °C. Vzhľadom k pravidelným kontrolám Krajského úradu verejného zdravotníctva, sa každodenne táto teplota meria. Momentálne má voda 20 °C a nemá stúpajúcu tendenciu.

 

Tento rok sa prišlo okúpať 3 815 ľudí

Tohtoročná kúpalisková sezóna začala 1. júla 2011.

Tržba za júl 2011 bola 4 997 € a kúpalisko navštívilo 3 485 ľudí.

Za august ku dňu 11. 8. 2011, to bolo 450 € a návštevnosť ľudí bola 330.

 

Kúpalisko každý rok v strate

Keďže výdavky (energie, voda, mzdy, chlór, hygiena..) ďaleko prevyšujú príjmy a počet návštevníkov sa nezvyšuje, strata je stále väčšia.

Zavretím kúpaliska k 15. augustu 2011, by Mesto ušetrilo takmer 4 000 €.

Kúpalisko prináša stratu dlhodobo a každý rok. Za minulú sezónu 2011, to bolo 16 000 €, pri celkovej tržbe 9 121 €, s počtom 7 700 kúpajúcich sa.

 

Nateraz sa predpokladá teplý víkend. Odsleduje sa návštevnosť kúpaliska a teplota vody v bazéne po tieto dva dni a následne nato sa rozhodne, kedy sa kúpalisková sezóna definitívne tento rok ukončí.

L. Rosinská

[hr]

obed

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button