AktualitySamospráva

Červenou kvapkou k záchrane života

poradna

Dňa 6. decembra, ktorý v kalendári patrí Mikulášom, sa od 7. 00 do 11. 00 hod. v Mestskom kultúrnom stredisku v Zlatých Moravciach uskutočnila podporná akcia s názvom „Primátorská kvapka krvi“.

K možnej záchrane ľudského života svojou krvou prispelo 44 darcov medzi ktorými bol aj primátor mesta Peter Lednár, prednosta a zároveň držiteľ striebornej Jánskeho plakety Ján Jamrich. Okrem stálych darcov darovalo pre svet novú krv 17 prvodarcov, ktorý boli naoplátku obdarovaní odznakom v tvare kvapky krvi.

Akciu zastrešovalo Mesto Zlaté Moravce, Národná transfúzna služba Nitra a miestna organizácia Slovenského Červeného kríža. Nad darcami bdeli zamestnanci transfúznej služby Nitra, Mudr. Monika Šindlerová a dobrovoľníčky organizácie SČK spolu s jej predsedom Jurajom Bakulom.

Na všetkých zúčastnených čakalo osviežujúce občerstvenie, milý prístup a stály odborný zdravotný dohľad i po odbere krvi. „Primátorská kvapka krvi“ v sebe neukrýva len nezištnosť, radosť z pomoci iným, ale dáva priestor aj novým priateľstvám. Uskutočnila sa už druhý krát, pričom jednoznačným cieľom je vytvoriť z nej tradíciu.

-mp-

[hr]

obed

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button