AktualityPrílepy

Naša najväčšia úcta bude vždy patriť tým, čo si najviac pamätajú

„Všetko na svete môže človek zastaviť. Každý pohyb, každú búrku. Čo však nikdy nespomalí, je čas.“

Úctu, vďaku a obdiv prejavili svojim starším občanom aj Prílepčania. Oslava Mesiaca úcty k starším sa konala 6. októbra 2013 v kultúrnom dome v Prílepoch.

Pozvanie prijali primátor Peter Lednár, poslanec MsZ Ivan Hritz a poslanec MsZ Jozef Tonkovič.

Občianske združenie Kolovrátok a Občiansky výbor pripravili príjemné popoludnie, pri ktorom pookriala nielen tá staršia dušička. Vystúpenie detí z prílepskej škôlky pod vedením Zuzany Šalingovej a starších detí v spolupráci s Kolovrátkom, im bolo milým pohladením, dôkazom lásky a úcty ku generácii, ktorá si našu pozornosť zaslúži najviac.

Tento kultúrny program bol prejavením vďaky starým rodičom za to všetko, ako spomenul vo svojom príhovore Ivan Hritz: „čo ste pre svoje deti urobili a ešte urobíte.“

„Buďte ešte dlhé roky medzi nami šťastní! V pokoji užívajte život v kruhu svojich najbližších. Nech je vaša jeseň života pokojná a slnečná. Nech sú dni vášho zrelého veku prepletené vďačnosťou nás všetkých,“ týmito slovami ukončil svoje prianie Peter Lednár. Na znak svojej úcty poprial spoločne s Ivanom Hritzom a s Občianskym združením Kolovrátok, zastúpeným Irenkou Vencelovou aj individuálne, každému prítomnému jubilantovi k jeho tohtoročným okrúhlinám s odovzdaním kvietku a malej pozornosti.

K atmosfére sviatočného popoludnia prispeli ľudové piesne Kolovrátku pod vedením manželov Vencelových. Sú už neodmysliteľnou súčasťou každej udalosti všade tam, kde sa slovenské ľudové tradície ctia a kde sa ľudia prídu nakaziť poriadnou dávkou dobrej nálady.

Ľubomíra Rosinská

 


Buďte prvý, kto zahlasuje

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button