AktualityHistória

Nazrite s nami do histórie

trojkoncert
poradna

Do redakcie zlatemoravce.info nám prišiel email od Jozefa Ozábala z Trnavy, ktorý obsahoval článok o rodine, jeho predka, inšpektora Jozefa Ozábala, žijúceho v rokoch 1923 až 1942 v Zlatých Moravciach, s prosbou o jeho zverejnenie.

„Tento článok posielam z dôvodu, že som v márnej snahe hľadal zmienku o tejto rodine na oficiálnych stránkach Zlatých Moraviec a okolia. Po prečítaní riadkov usúďte, či život školského inšpektora a jeho potomkov stojí za zmienku a trošku historickej pamäte okolia, v ktorom žili a pracovali, ale že snáď aj pre občanov, nielen blízkeho okolia, veľa dobrého vykonali. V článku sú mimo fotografií aj skenované články z periodika Záhorie z roku 2005 a 2011, kde o svojich rodákoch (rodina Ozábalovcov pochádza zo Záhoria) písali. Niektoré obce im doteraz venujú pozornosť,“ píše vo svojom liste Jozef Ozábal.

Milí naši čitatelia!

Nazrite s nami na chvíľu do histórie rodiny, ktorá sa stala súčasťou života našich predkov a ktorá svojou existenciou ovplyvnila aj životy niektorých súčasných Zlatomoravčanov.

Ľubomíra Rosinská


SLOVO O RODE OZÁBALOVCOV (formát PDF)

 


jozef_ozabal


obed

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button