AktualityPoslanci

Zmena rokovacieho poriadku v prospech občanov

Zasadnutia mestského zastupiteľstva bývajú často veľmi zdĺhavé. Za bývalej primátorky Serafíny Ostrihoňovej neraz trvali až do neskorých nočných hodín. Toto nezmyselné naťahovanie času musela ukončiť až Inšpekcia práce a to aj napriek nesúhlasu bývalej primátorky.

V súčasnosti je už situácia oveľa lepšia, ale občan musí na svoje slovo čakať do ôsmej hodiny večer. Tomu je však koniec. Poslanci konečne odhlasovali zmenu rokovacieho poriadku a tým umožnili, aby občania vystúpili na začiatku programu rokovania Mestského zastupiteľstva so svojím problémom.

Konkrétny návrh priniesol poslanec JUDr. Michal Cimmermann a ako dôvod uviedol: „Hlavným dôvodom bolo to, že občania často museli čakať niekoľko hodín pokiaľ mohli vyjadriť svoj názor, pretože bod vystúpenie občanov bol na konci rokovacieho poriadku a zároveň stará úprava neumožňovala, aby sa vyjadrili k čomukoľvek, ale len k jednotlivým bodom programu, ktoré sa v daný deň prejednávali na zastupiteľstve,“ .

Ako ďalej JUDr. Michal Cimmermann po zasadnutí zastupiteľstva doplnil, táto novinka je len jedna z prvých, ktoré majú docieliť, aby sa ľudia vo väčšej miere zaujímali o správu verejných vecí.

-bk-


Kontakt

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button