Neprehliadnite aktuálne články
Domov / Aktuality / Deti z MŠ Kalinčiakova na exkurzii v spoločnosti Wienerberger Zlaté Moravce.
www.zlatemoravce.info

Deti z MŠ Kalinčiakova na exkurzii v spoločnosti Wienerberger Zlaté Moravce.

Predškoláci z MŠ na Kalinčiakovej ulici získali nové poznatky o výrobe tehál. Dňa 26.06.2017 navštívili spoločnosť Wienerberger slovenské tehelne, ktorá  nám umožnila vidieť špičkovú technológiu výroby tehliarskych výrobkov. Našim sprievodcom bol vedúci výroby Martin Frkáň. 

Deti boli nadšené z práce strojov pri ťažbe hliny. Práve hlina je najdôležitejšia surovina , ktorá sa dostáva na pásový dopravník, kde sa drví a mieša s vodou. Dokonca aj piliny sú dôležité na spevnenie a kvalitu tohto stavebného výrobku. Boli veľmi prekvapené, keď sa v ďalšom výrobnom procese táto hmota zmenila do formy a tvaru budúcej tehly. Mali možnosť  si určitú časť z tejto ešte mäkkej hmoty  ponechať a skúmať, čo sa s ňou stane. Správne vytvarovaná budúca tehla  sa  musela vysušiť v sušiarni. 

 Zo sušiarne tehla putovala do  veľkej  pece, v ktorej je pri vypaľovaní veľmi vysoká teplota až  900°C. Preto  sme si  ju obzerali len z diaľky. Najzaujímavejšie bolo balenie transportných paliet do veľkej fólie, ktorá sa nafúkla ako balón a obalila paletu. Zabalené palety tehál sa pomocou vysokozdvižného vozíka preniesli na kamión a putovali k zákazníkom.

 Každé z detí si odnášalo nielen množstvo zážitkov, ale aj malý darček- loptičku s logom spoločnosti Wienerberger. 

Poďakovanie patrí p. Andrejovi Miklovi za sprostredkovanie exkurzie a spoločnosti Wienerberger  za možnosť prehliadky jej výrobných priestorov.

Kolektív MŠ Kalinčiakova

 

Komentáre

komentárov

čítajte tiež...

Zoznam kandidátov na poslancov do VÚC 2017

  Zoznam kandidátov na post poslanca VUC  obvod Zlaté Moravce Titul Meno Priezvisko    Politická …

Pridaj komentár