Neprehliadnite aktuálne články
Domov / Aktuality / Deti z MŠ Kalinčiakova na exkurzii v spoločnosti Wienerberger Zlaté Moravce.
www.zlatemoravce.info

Deti z MŠ Kalinčiakova na exkurzii v spoločnosti Wienerberger Zlaté Moravce.

Predškoláci z MŠ na Kalinčiakovej ulici získali nové poznatky o výrobe tehál. Dňa 26.06.2017 navštívili spoločnosť Wienerberger slovenské tehelne, ktorá  nám umožnila vidieť špičkovú technológiu výroby tehliarskych výrobkov. Našim sprievodcom bol vedúci výroby Martin Frkáň. 

Deti boli nadšené z práce strojov pri ťažbe hliny. Práve hlina je najdôležitejšia surovina , ktorá sa dostáva na pásový dopravník, kde sa drví a mieša s vodou. Dokonca aj piliny sú dôležité na spevnenie a kvalitu tohto stavebného výrobku. Boli veľmi prekvapené, keď sa v ďalšom výrobnom procese táto hmota zmenila do formy a tvaru budúcej tehly. Mali možnosť  si určitú časť z tejto ešte mäkkej hmoty  ponechať a skúmať, čo sa s ňou stane. Správne vytvarovaná budúca tehla  sa  musela vysušiť v sušiarni. 

 Zo sušiarne tehla putovala do  veľkej  pece, v ktorej je pri vypaľovaní veľmi vysoká teplota až  900°C. Preto  sme si  ju obzerali len z diaľky. Najzaujímavejšie bolo balenie transportných paliet do veľkej fólie, ktorá sa nafúkla ako balón a obalila paletu. Zabalené palety tehál sa pomocou vysokozdvižného vozíka preniesli na kamión a putovali k zákazníkom.

 Každé z detí si odnášalo nielen množstvo zážitkov, ale aj malý darček- loptičku s logom spoločnosti Wienerberger. 

Poďakovanie patrí p. Andrejovi Miklovi za sprostredkovanie exkurzie a spoločnosti Wienerberger  za možnosť prehliadky jej výrobných priestorov.

Kolektív MŠ Kalinčiakova

 

Komentáre

komentárov

čítajte tiež...

VÝDAJŇA ŠATSTVA

  1. Prevádzkovateľ Výdajne šatstva je Mesto Zlaté Moravce. 2. Podmienky prijímania a výdaja šatstva …

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.