štvrtok , 20 september 2018
Neprehliadnite aktuálne články
Domov / Aktuality / Enviroexperti z „Pribinky“ na slávnostnej certifikácii
www.zlatemoravce.info

Enviroexperti z „Pribinky“ na slávnostnej certifikácii

 

Dňa 5. októbra sa v priestoroch Technickej univerzity vo Zvolene konala slávnostná certifikácia škôl zapojených do medzinárodného programu Zelená škola. Okrem našich mladých enviroexpertov, Samuela Jehlára a Tomáša Viciana, sa tu stretlo vyše 300 žiakov, učiteľov a riaditeľov škôl z celého Slovenska.

Oceňovania sa osobne zúčastnil aj prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, ktorý žiakom a učiteľom odkázal, že práve školy a učitelia sú rozhodujúcim faktorom, ktorý vytvára v mladej generácii vzťah k životnému prostrediu a formuje ich do budúcnosti.

V programe vystúpil Martin Harich, ktorý celú aulu rozospieval svojimi chytľavými hitmi, a Vrbovskí víťazi – Braňo Jobus s „pánom bratom“ ukázali, aká skvelá hudba sa dá robiť aj z mála, napríklad podať skvelý výkon aj na odpadovej rúre. Žiadne drahé hudobné nástroje, len odpad, čo ponachádzali.

Počas slávnostného ceremoniálu si naši žiaci prevzali ocenenie za projekt Jedlá zmena z rúk koordinátorky projektu Doroty Martincovej, ktorá pôsobí v Centre environmentálnej a etickej výchovy ŽIVICA.

Jedlá zmena je medzinárodný projekt, ktorý učí žiakov zodpovednej spotrebe potravín a prináša im pohľad na ich environmentálny a sociálny dopad.

Naša škola je hrdá na environmentálne myslenie svojich žiakov i na úspechy, ktoré v Zelenej škole dosahujú.

Mgr. Zuzana Šišovská, koordinátorka environmentálnej výchovy

Komentáre

komentárov

čítajte tiež...

Pokračujeme spolu v rozvoji

  Milí priatelia, niektorí už viete, iní ešte nie. Rozhodol som sa opäť kandidovať na …

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.