Neprehliadnite aktuálne články
Domov / Aktuality / Mesiac Máj v MŠ Kalinčiakova

Mesiac Máj v MŠ Kalinčiakova

Máj, máj, máj zelený pod oblôčkom sadený… Spevom, básňami a tancom v sprievode  harmoniky postavili chlapci máj pre všetky dievčatá z MŠ. Touto peknou ľudovou  tradíciou si  deti pripomenuli jeden z jarných sviatkov.

 Naše pani učiteľky predviedli aj herecký talent a v jedno pekné dopoludnie zahrali deťom rozprávku ,,Domček s komínikom“. Prezliekli sa do kostýmov, ktoré si vlastnoručne ušili a pripravili rekvizity. Ukázali svoju šikovnosť, kreativitu, fantáziu, začo si od detí ako poďakovanie vyslúžili veľký potlesk.

 

,,Motýlia farma

 Deti mali možnosť prostredníctvom zážitkového učenia pozorovať vývin motýľa od húsenice až po motýľa. Keď sa motýle vykuklili, deti ich kŕmili cukrovou vodou a lúčnymi kvetmi. Po týždni kŕmenia ich vypustili do voľnej prírody, z čoho sa veľmi tešili.

,,Návšteva divadla“

Predškoláci sa zúčastnili divadelného predstavenia ,,Ferdo mravec“  v  DAB v Nitre. Z divadelného predstavenia si priniesli množstvo zážitkov, čo prezentovali vo svojich výtvarných dielach.

,,Exkurzia v tehelni“

Poďakovanie patrí spoločnosti Wienerberger s.r.o. Slovenské tehelne, ktoré umožnili našim predškolákom exkurziu do priestorov tehelne. Pracovníci oboznámili deti s výrobou tehly od úplného začiatku až po samotný výrobok – tehlu. Deti boli z exkurzie tak nadšené, že sľúbili, že keď skončia školu, budú sa v tehelni hlásiť do zamestnania. Do MŠ si deti priniesli hlinu, z ktorej si vyrábali rôzne postavičky.

,,Oslava MDD“ 

Týždeň od 28. 5.2018 do 1.6.2018  bol venovaný sviatku MDD. Navštívili nás hasiči a policajti, ktorí oboznámili deti s ich prácou a umožnili deťom prezrieť si zásahové  vozidlá. Patrí  im za to naše poďakovanie. Žiaci zo ZŠ Robotnícka deťom zahrali rozprávku ,,Ako išlo vajce na vandrovku“. Rozprávka sa deťom veľmi páčila. 

 V areáli  MŠ boli rozmiestnené  skákacie  hrady, maľovanie na tvár a uskutočnila sa opekačka  s rodičmi.  Pre deti bola pripravená rozprávka od uja Ľuba. Po záhrade sa prechádzala obľúbená rozprávková postavička Mimoň, s ktorým sa mohli deti odfotografovať.  Deti mali možnosť vidieť poslušnosť psíkov  na povel a oboznámili sa so starostlivosťou  o štvornohých miláčikov. Za túto ukážku ďakujeme rodine Verešovej. Opäť k nám po roku  zavítala pani  cvičiteľka  Mirka Miklová  s tampolínami, na  ktorých si deti s radosťou zacvičili a zaskákali.

Na  záver sa chcem poďakovať všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na prípravách a organizovaní týchto akcií.

Mgr. Hana Poláková

Riaditeľka MŠ Kalinčikova

fotogaleria:

 

Neprehliadnite

Pozvánka UKF na Deň otvorených dverí 2019

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre srdečne pozýva na Deň otvorených dverí 2019, ktorý sa bude konať …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share