Neprehliadnite aktuálne články
Domov / Aktuality / Zo života SOŠ obchodu a služieb

Zo života SOŠ obchodu a služieb

 

Prvoradým cieľom školy je poskytnúť svojim študentom kvalitné vzdelanie a dôkladnú prípravu na budúci profesijný život. Ale nezanedbateľnou súčasťou výchovno-vzdelávacieho procesu je určite aj úsilie pedagógov o vytváranie pozitívneho vzťahu študentov nielen k pracovným povinnostiam a návykom, ale i o rozvíjanie empatie v kolektíve, ochote pomáhať ľuďom, prírode, jednoducho pozerať sa okolo seba a nenechať nepovšimnutým to, čo si zasluhuje pozornosť, prípadne pomoc.

Naši študenti dosahovali počas uplynulého školského roka výborné výsledky v rôznych vedomostných, športových i kreatívnych súťažiach, čím vzorne reprezentovali nielen seba a našu školu, ale i mesto či región. O niektorých týchto úspechoch sme už písali, ale veľmi pozitívne hodnotíme i aktivity našich študentov na poli humanity, pomoci a ochoty podať pomocnú ruku tam, kde to niekto potrebuje. Zapájali sa do mnohých projektov a akcií, z ktorých spomenieme aspoň účasť našich študentov na 14. ročníku celoslovenskej zbierky Týždeň modrého gombíka 2018, kde sa im podarilo nazbierať pekný finančný príspevok pre deti, ktoré sú v núdzi a ktorým každé euro môže pomôcť. „Chráňme živočíchy a rastliny na Slovensku“ – to je heslo projektu Tatranskí rytieri, ktorého súčasťou boli i naši študenti a jeho hlavným poslaním bolo okrem absolvovania „ekologických“ brigád v prírode viesť študentov k zodpovednému správaniu sa k svojmu okoliu a k ochote spoznávať prírodné krásy našej krajiny. 

Počas školského roka veľmi aktívne pracovala i naša študentská rada. Jej predsedníčka Simonka Nehézová sa zúčastňovala aktivít a workshopov organizovaných Stredoškolskou študentskou úniou Slovenska a svoje poznatky týkajúce sa problematiky spolunažívania ľudí v Európskej únii, fenoménu dnešnej modernej doby – šikane a možnostiach štúdia na vysokých školách ďalej odovzdala svojim spolužiakom prostredníctvom prezentácie v priestoroch auly našej školy.

Veľmi obohacujúcou bola i spolupráca našich študentov s deťmi Základnej školy Pribinova, kde im líčením na tvár, vytváraním rôznych účesov, podávaním palaciniek či miešaných nápojov spríjemnili ich sviatok Medzinárodného dňa detí.        

Sme radi, že naši študenti sú nápomocní v týchto i mnohých iných nespomenutých aktivitách a do nového školského roka im želáme veľa elánu a kreatívnych nápadov.

fotogaléria:

Neprehliadnite

Detský folklórny festival „Tam na tej lúke“ 2019

Mesto Zlaté Moravce v spolupráci s Mestským strediskom kultúry a športu a občianske združenie Zlatňanka …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.