Neprehliadnite aktuálne články
Domov / Aktuality / Spolupráca s partnerskou školou v Angoulême vo Francúzsku

Spolupráca s partnerskou školou v Angoulême vo Francúzsku

Koncom októbra  SOŠ obchodu a služieb nadviazala spoluprácu s partnerskou školou vo Francúzsku v Angoulême – Lycée privé Sainte-Marthe Chavagnes. Podpísaním certifikátu o medzinárodnej spolupráci sa zrealizujú výmenné pobyty žiakov troch krajín Slovensko – Francúzsko – Nemecko v rámci projektu Erazmus. Za každým úspechom a dôležitým krokom stojí správne rozhodnutie zanietených ľudí a tak tomu bolo aj teraz.

Angoulême je krásne mesto na juhu Francúzska, na malej náhornej plošine s výhľadom na rieku Charente. Má 43 000 obyvateľov. Historické, veľmi staré mesto je nositeľom ocenenia Ville d’art et d’histoire (Mesto umenia a dejín). Pozýva vás objavovať všetko v jeho hradbách, uliciach a príjemnej atmosfére. Pri prechádzke ulicami Angoulême možno vidieť živé nástenné maľby, okná, dvere a steny, ktoré ožívajú dielami umelcov.

 Jeho slávny medzinárodný komiksový festival zaplní každý kútik mesta . Oslavuje sa každý rok a priťahuje množstvo návštevníkov. Žiaci a pedagógovia pripravili veľmi srdečné privítanie, bohatý sprievodný program a milé spomienkové darčeky. Počas štvordňového pobytu v dňoch 20. – 23. 10. 2018 sa naši vzácni hostia oboznámili so základnými informáciami z histórie aj súčasnosti školy, ako aj s plánmi do blízkej budúcnosti. Kolegovia z partnerskej školy ocenili organizáciu vyučovania, vysoko vyzdvihli úroveň vyučovania cudzích jazykov, odborných predmetov i prevádzok odborného výcviku. 

Medzinárodné stretnutie prebiehalo v príjemnej a tvorivej atmosfére, o čo sa zaslúžilo najmä vedenie našej školy – pán riaditeľ PaedDr. Štefan Halgaš a pani zástupkyňa Mgr. Eva Chrapková . Poďakovanie patrí aj prípravnému tímu: pedagógom a žiakom, nepedagogickým zamestnancom, pretože bez ich podpory a spolupráce by sa táto návšteva nemohla zrealizovať. 

Prvá návšteva sa veľmi vydarila a pevne veríme, že je začiatkom dlhodobej partnerskej spolupráce. medzi školami, riaditeľmi škôl, pedagógmi aj našimi žiakmi.

 PaedDr. R. Chrenová

Neprehliadnite

Nemocnica Zlaté Moravce otvorila zrevitalizované oddelenie vnútorného lekárstva

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, odovzdala do prevádzky zrevitalizované priestory oddelenia vnútorného lekárstva, ktoré …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.