AktualityŠkoly

Pribinka opäť na najvyššej priečke

https://www.zlatemoravce.info/bannerova-reklama/

 „Čas, ktorý si venoval svojej ruži, robí tvoju ružu takou dôležitou.“ Kto pozná knihu Malý princ, ktorú napísal francúzsky spisovateľ Antoine de Saint-Exupéry, určite si veľmi dobre pamätá na tieto slová.

Keď sa nad nimi zamyslíme, zistíme, že je v nich veľká pravda. Nič sa nerodí ľahko, úspech už vôbec nie. A nikdy nie je samozrejmosťou. 

Za každým úspechom stojí veľa síl, námahy, odhodlania, vytrvalosti, odriekania, no najmä času. Naša škola má to šťastie, že ju navštevujú šikovní, talentovaní a cieľavedomí žiaci, ktorí v spolupráci s ich učiteľmi robia často aj nemožné, aby zažiarili a mohli byť na seba právom hrdí. 

Výsledkom každej snahy je už niekoľkoročné prvenstvo v hodnotení základných škôl v okrese Zlaté Moravce. Okrem ocenení na území okresu sme si viackrát odniesli aj medailové pozície v hodnotení základných škôl a osemročných gymnázií vo vedomostných súťažiach a olympiádach na území Nitrianskeho kraja.

Školský rok 2018/2019 bol pre našu školu opäť výnimočný. V pondelok 7. októbra 2019 sme si prevzali za prítomnosti primátora mesta PaedDr. Dušana Husára a Mgr. Danuše Hollej z rúk vedúceho odboru  školstva Okresného úradu v Nitre Mgr. Milana Galabu ocenenie za 1. miesto vo vedomostných súťažiach žiakov základných škôl a osemročných gymnázií v Nitrianskom kraji. Konkurenciou nám bolo 314 škôl, ktoré sme dokázali svojou húževnatosťou poraziť. 

S úsmevom na tvári môžem povedať, že som právom hrdá riaditeľka. Hrdá nielen teraz, ale stále. Mám okolo seba dve zástupkyne, na ktoré sa dá vždy a vo všetkom spoľahnúť, Spolu máme ten najlepší a najšikovnejší kolektív učiteľov, ktorí berú svoju prácu naozaj zodpovedne. 

V neposlednom rade nemôžem zabudnúť na tých  najdôležitejších – našich žiakov, bez ktorých by naša škola nebola školou. Všetci žiaci si u nás  nájdu niečo, v čom ukážu svoju silu. Každý žiak je iný, ale predsa výnimočný. A presne takto ich všetkých vnímame.

Ďakujem všetkým za spoluprácu, čas, úsilie a snahu vynaloženú pri síce ťažkej, ale o to krajšej práci. Nezabúdajme na to, že čas, ktorý venuje deťom, ich robí dôležitými.

Všetkým patrí ešte raz jedno veľké ĎAKUJEM!

Mgr. Lenka Herdová, riaditeľka školy

 


Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button