Zasadnutie Krízového štábu v meste Zlaté Moravce 24. 3. 2020

Zasadnutie Krízového štábu v meste Zlaté Moravce, ktoré sa konalo dňa 24. 3. 2020 /utorok/ o 8. 00 hod. na MsÚ Zlaté Moravce.

Prizvaná Mgr. Bošiaková informovala Krízový štáb mesta o prijatých opatreniach v DOS a ZOS. Boli zabezpečené hygienické a ochranné prostriedky. Obyvatelia DOS a ZOS od 12.3.2020 fungujú v karanténnom režime. Všetci obyvatelia DOS a ZOS boli poučení ako sa majú správať v súčasnej krízovej situácii, pričom im je zabezpečená nepretržitá 24-hodinová starostlivosť.

 • Krízový štáb mesta kontaktoval zástupcov Nemocnice Zlaté Moravce a.s. a prednostku OÚ Zlaté Moravce, ktorá je predsedom Okresného krízového štábu a dohodli sa na spoločnom pracovnom stretnutí dnes o 12,00 hod.
 • Krízový štáb mesta rozhodol o zverejnení informácie na web stránku mesta ako aj o zaslaní oznamu formou SMS, aby seniori v núdzi v prípade potreby nákupu potravín, liekov a donášky obedov kontaktovali Mgr. Bošiakovú – vedúcu DOS a ZOS na mobilnom t. č. 0905 848 025
 • Krízový štáb rozhodol o objednávke ďalších ochranných rúšok pre obyvateľov mesta Zlaté Moravce a ich následnú distribúciu.
 • Krízový štáb mesta nariadil Mestskej polícii, aby skontrolovali všetky verejne prístupné ihriská a v prípade potreby zabezpečili zákaz vstupu opätovným opáskovaním.

Mestská polícia zároveň vyzýva občanov, aby v prípade porušovania zákazu oznámili túto skutočnosť bezodkladne na bezplatnom telefónnom čísle 159.

Neprehliadnite

Zasadnutie Krízového štábu mesta Zlaté Moravce zo dňa 22. 9. 2020

Zasadnutie Krízového štábu mesta Zlaté Moravce (vybraní členovia a prizvaní hostia), ktoré sa konalo dňa …

2 komentáre

 1. Dobrý deň,

  Krízový štáb mesta Zlaté Moravce rozhodol o objednávke ďalších ochranných rúšok pre obyvateľov mesta Zlaté Moravce a ich následnú distribúciu. Môžete informovať o tom, akým spôsobom, komu a podľa akých kritérií sa rúška distribuujú?
  M. Horná

  • Mesto zabezpečilo ochranné rúška pre najrizikovejšiu skupinu – seniorov nad 65 rokov v mestských obvodoch č. 1 a č. 2 . Ich distribúcia začne dnes prostredníctvom predsedov Výborov mestských častí č. 1 a č. 2. Postupne bude pokračovať distribúcia ochranných rúšok pre najrizikovejšiu skupinu – seniorov nad 65 rokov v mestských častiach č. 1 a č. 2, ako aj v mestskej časti Prílepy a v mestskej časti Chyzerovce. Ochranné rúška budú distribuované aj do DOS. Mesto vie dokladovať dodávateľa ochranných rúšok – rúška boli vyrobené v Chránenej dielni. Jedná sa o viackrát použiteľné ochranné rúška.

   https://www.zlatemoravce.info/2020/03/mesto-zabezpecilo-ochranne-ruska-pre-najrizikovejsiu-skupinu-seniorov-nad-65-rokov/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.