ilustračná foto

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce zlúčila oddelenia JIS a OAIM

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce v rámci zvyšovania a zabezpečovania kvality bezpečnosti poskytovanej zdravotnej starostlivosti pristúpila k zlúčeniu Jednotky intenzívnej starostlivosti a Oddelenia anesteziológie a intenzívnej medicíny. Táto organizačná zmena pomôže nemocnici, personálu, ale najmä pacientom.

Rozhodnutie  nadväzuje na doteraz platné usmernenie o smerovaní akútnych pacientov cestou Ambulancie záchrannej zdravotnej služby na urgentné príjmy Nemocnice Nitra, resp. Levice, ktoré majú pacientov v závažnom stave prevziať.  ,,Zlúčením  JIS a OAIM sa  vytvorí  jedno pracovisko  intenzívnej starostlivosti  so šiestimi lôžkami (OMIS), ktoré  v prípade eventuálneho zlyhania vitálnych funkcií pacienta je vybavené aj možnosťou umelej pľúcnej ventilácie a potrebným monitoringom,“ vysvetľuje predseda predstavenstva Nemocnice AGEL Zlaté Moravce Miroslav Jaška.  Táto zmena umožní zefektívniť na novom oddelení po personálnej a technickej stránke starostlivosť   o pacientov v ťažkom stave.  Po stabilizácii stavu pacient bude smerovaný na ďalšiu diagnostiku a liečbu  podľa ochorenia na vyššie pracovisko  Nemocnice  Nitra, resp. Levice.

Rozhodnutie bude prínosom aj pre lepšie pracovné nasadenie lekárov, sestier a ďalšieho zdravotníckeho personálu vo vzťahu k pacientom. ,,Podarilo sa nám tým predísť aj možným problémom s nedostatkom kvalifikovaného personálu počas nepretržitej prevádzky.  Rovnako sa zefektívnia opatrenia, prijaté v súvislosti s prevenciou šírenia pandémie koronavírusu COVID-19,“ vysvetlil ďalšie pozitívne aspekty zmeny Miroslav Jaška. Zlatomoravecká nemocnica patrí do skupiny AGEL od  1.1.2017, jej spádovú oblasť tvorí cca 45 000 obyvateľov.  

Neprehliadnite

Hľadáme dobrovoľníkov na plošné testovanie

Chcete pomôcť mestu Zlaté Moravce? Podujali sme sa pomôcť v prevencii šírenia vírusu SARS-CoV-2. Našim cieľom …

2 komentáre

  1. Pekne nam to ide dole vodou – tlieskam AGEL. Pekne PR, ale citame pozorne -> cize nemate dostatok ludi a namiesto toho aby ste prijali dalsi personal tak zlucite 2 oddelenia do 1(zmensite, usetrite na personale a aj prevadzkovych nakladoch) a tvarime sa ze je vsetko efektivnejsie a lepsie. citujem: „Podarilo sa nám tým predísť aj možným problémom s nedostatkom kvalifikovaného personálu počas nepretržitej prevádzky.“ pre koho je to efektivnejsie a lepsie? pre vas? lebo pre pacienta urcite nie kedze neostane v ZM ale ho budete vlacit kade-tade -> zase zacitujem: „Po stabilizácii stavu pacient bude smerovaný na ďalšiu diagnostiku a liečbu podľa ochorenia na vyššie pracovisko Nemocnice Nitra, resp. Levice.“ Na paradu…

    • este doplnim teda pre tie +2 srdiecka pod clankom:

      z 2 oddeleni tu ostane iba jedno a na nom len 6 lozok?! To mi pride aj na male mesto malo – teda nie mesto ale okres ZM kedze aj dediny okolo(1 mesto, 32 obci, spolu obyvatelstvo 40 512 (udaj k 31. december 2019)). Cize na 40tisic ludi 6lozok, howk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.