AktualityZM blog

GAME OVER. Zlaté Moravce zakázali herne!

Michal Cimmermann

Vo voľnom čase sa rád túlam po horách, ktoré ma inšpirujú k písaniu. Povolaním som právnik v Advokátskej kancelárii Cimmermann, s.r.o. a poslanec mestského zastupiteľstva v našom malom mestečku v Zlatých Moravciach. http://www.cimmermann.com/

Hazardné hry sa dotýkajú spoločnosti viac ako si myslíme. Sú nebezpečné, podporujú zločin, ochudobňujú rodiny a prispievajú k násiliu v domácnostiach. To boli hlavné dôvody, prečo som na zastupiteľstve hlasoval za jeho zrušenie.

Spúšťačom zákazu bola druhá najväčšia petícia, ktorá sa začala z iniciatívy Zlatomoravčanov a pokračovala s podporou množstva dobrovoľníkov a rôznych organizácii. Za dva dni sa im podaril husársky kúsok – vyzbierali viac ako 4256 podpisov.

Z celkového počtu podpisov usudzujem, že ľudia sa už nechceli prizerať ako v meste pribúda jedna herňa za druhou. Na prvý pohľad to tak nevyzerá, ale v Zlatých Moravciach funguje 22 herní, čo je šialené číslo, vzhľadom na celkový počet obyvateľov.

Pred hlasovaním som od zástancov hazardu počul, že čim viac herní, tým viac peňazí do rozpočtu. Priznávam, že z časti majú pravdu, ale je tu aj druhá stránka mince, a to, že finančné náklady na liečenie hráčov, ako aj ich finančné straty VÝRAZNE PREVYŠUJÚ PRÍJEM SAMOSPRÁV.

Ak to vyjadríme peniazmi, na každé 1 € v rozpočte mesta z hazardu, pripadá 33,64 €, ktoré niekto prehrá a na každé 1 € v rozpočte mesta pripadajú 3 € na liečenie patologického hráča.

Sú aj ďalšie argumenty proti hazardu, napr. kriminalita medzi hráčmi, ktorá dosahuje až 18-násobok oproti všeobecnej populácii. Rovnako neobstojí ani tvrdenie o presunutí hazardu do virtuálneho sveta, pretože nám išlo o najohrozenejšiu skupinu obyvateľov, ktorá často nepoužíva internet a ani bankový účet.

Som rád, že som patril k podporovateľom daného návrhu a som rád, že sa našla podpora medzi kolegami poslancami aj vo vedení mesta, pretože hazard ešte nikomu nepomohol a iba škodí našej spoločnosti!

Ak sa Vám moje články páčia, pridajte si moju facebookovskú stránku, kde sú zverejňované. https://www.facebook.com/poslaneczlatemoravce

Ďakujem

Michal Cimmermann

Vo voľnom čase sa rád túlam po horách, ktoré ma inšpirujú k písaniu. Povolaním som právnik v Advokátskej kancelárii Cimmermann, s.r.o. a poslanec mestského zastupiteľstva v našom malom mestečku v Zlatých Moravciach. http://www.cimmermann.com/

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button