AktualityŠkoly

Geografická olympiáda a úspech žiakov zo ZŠ Mojmírova

Geografická olympiáda má na školách dlhú tradíciu, veď v tomto roku sa konal už jej 49. ročník. Každoročne sa olympiády zúčastňujú aj žiaci našej školy.

Vo februári sa online konalo okresné kolo. Našich žiakov bolo 7. Šiesti žiaci boli úspešnými riešiteľmi a dvaja, ktorí sa umiestnili do tretieho miesta postúpili do krajského kola. Ninka Tonkovičová zo 7.B triedy sa umiestnila na 2. mieste v kategórii F a Andrej Kováč zo 7.C v rovnakej kategórii skončil na 3. mieste. Krajské kolo geografickej olympiády sa konalo online 16.4.2021. Obaja naši žiaci boli úspešní riešitelia, pričom Andrej Kováč obsadil 4. miesto, keď zo 100 možných bodov získal 95 bodov. Ninke Tonkovičovej a Andrejovi Kováčovi ďakujeme za pekné reprezentovanie našej školy a prajeme veľa študijných úspechov.

Mrg. Renáta Belicová
ZŠ Mojmírova 2


Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button