AktualityŠkoly

Zber ELEKTROODPADU a BATÉRIÍ

Naši žiaci tak nemusia tento nebezpečný odpad skladovať doma

Jar je už za dverami a všetkých čaká jarné upratovanie. Určite pri ňom nazriete nielen do zásuviek a skríň vo vašich izbách, ale i do pivníc či technických miestností.

Nájdete tam rôzne nefunkčné alebo zabudnuté drobné elektrospotrebiče (vŕtačky, fény, kulmy, žehličky, hriankovače, rýchlovarné kanvice, tablety, notebooky, playstation, rádiá …), káble, kábliky, nabíjačky, slúchadlá, hračky, mobily, a mnohé iné nepotrebné veci.

Ak už tieto veci nefungujú a nedajú sa použiť, opraviť ani darovať, odovzdajte ich bezplatne firme WASTE RECYCLING, a. s.  

Pribinka v rámci projektu Elektroodpad-Dopad5  v spolupráci s CEEV Živica získala od firmy SEWA, a. s., nádoby na drobný ELEKTROODPAD a BATÉRIE. Naši žiaci tak nemusia tento nebezpečný odpad skladovať doma. Stačí, ak ho prinesú do školy. 

Dievčatá z ekotímu vedia, aké je dôležité, aby sme sa v budúcnosti snažili minimalizovať množstvo elektroodpadu. Ako?

  1. Skúste batérie vymeniť za nabíjateľné, aby ste nemuseli kupovať stále nové a nové.
  2. Možno netreba mať vždy nový model telefónu či inej elektroniky.
  3. Ak veci fungujú, prípadne sa dajú opraviť, netreba vždy kupovať nové.
  4. Ak už elektroniku nechcete alebo nepotrebujete, hoci je ešte funkčná, skúste ju posunúť ďalej – buď darovať, alebo predať.

Žiacke kolégium Zelenej školy, ZŠ, Pribinova 1, Zlaté Moravce


EKO kvíz nielen pre deti


Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button