Aktuality

Nemocnica v Zlatých Moravciach má vďaka dobrovoľníkom ďalšie zásoby krvi

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce pri príležitosti včerajšieho Svetového dňa zdravia pripravila ďalší zo svojich odberov krvi. Dobrovoľní darcovia prišli nezištne darovať najvzácnejšiu tekutinu a pomohli tak neznámym pacientom, ktorým ich krv pomôže pri operáciách či záchrane života.

Za pár hodín v priebehu štvrtkového dopoludnia, v dočasných priestoroch v pavilóne chirurgických disciplín dobrovoľní darcovia darovali takmer 8 litrov krvi. „Sme veľmi vďační takmer dvom desiatkam darcov, ktorí nám opäť pomohli zlepšiť zásoby krvi. Tak ako aj doposiaľ, odbery sa realizovali bezproblémovo, zdravotníci aj darcovia sa snažili si chvíle spríjemniť dobrou náladou, i keď si uvedomujeme, že ide o vážnu vec, za ktorú vo veľkej miere ďakujeme ako darcom tak aj personálu odberného tímu,“ hovorí riaditeľka Nemocnice AGEL Zlaté Moravce MUDr. Nina Horniaková.  Medzi darcami boli prevažne zástupkyne nežnejšieho pokolenia.

Darcom krvi sa môže stať každý dospelý vo veku 18 až 60 rokov, ktorý má najmenej 50 kg a spĺňa aj zdravotné kritériá.  Svetový deň zdravia bol vyhlásený Svetovou zdravotníckou organizáciou  v roku 1950 na počesť jej vzniku. Svetová zdravotnícka organizácia je medzinárodná organizácia systému Organizácie Spojených národov, vystupujúca ako koordinačné centrum v medzinárodnom verejnom zdraví.


Buďte prvý, kto zahlasuje
Zdroj
Zdroj: Nemocnica Moravce

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button