Aktuality

Zlatomoraveckej nemocnici pomáhajú dobrovoľní darcovia krvi pravidelne, dvakrát mesačne

https://www.zlatemoravce.info/bannerova-reklama/

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce pripravila ďalší zo svojich odberov krvi. Dobrovoľní darcovia prišli nezištne darovať najvzácnejšiu tekutinu a pomohli tak neznámym pacientom, ktorým ich krv pomôže pri operáciách či záchrane života.

Za pár hodín v priebehu štvrtkového dopoludnia v dočasných priestoroch v pavilóne chirurgických disciplín zlatomoravskej nemocnice dobrovoľní darcovia darovali takmer päť litrov krvi. ,,Sme veľmi vďační všetkým darcom, ktorí nám opäť pomohli zlepšiť zásoby krvi. Tak ako aj doposiaľ, odbery sa realizovali bezproblémovo, zdravotníci aj darcovia sa snažili si chvíle spríjemniť dobrou náladou, hoci ide o vážnu vec, za ktorú vo veľkej miere ďakujeme ako darcom, tak aj personálu odberného tímu,“ hovorí riaditeľka Nemocnice AGEL Zlaté Moravce MUDr. Nina Horniaková. „V rámci dnešného odberu, zameraného aj pre darcov „na kolesách“, nám dnes svojou prítomnosťou spríjemnili chvíľu aj členovia motoklubu ZUBRY“, dodala N. Horniaková.

Ďalší plánovaný odber krvi nemocnica uskutoční opäť 9. júna v čase od 7:30 do 10:00 hodiny v dočasných priestoroch, a to v pavilóne chirurgických disciplín na 1. poschodí vpravo. Darcom krvi sa môže stať každý dospelý vo veku 18 až 60 rokov, ktorý spĺňa potrebné zdravotné kritériá. 


Zdroj
nemocnicazlatemoravce.agel.sk

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button