AktualityŠkoly

Materská škola Žitavské nábrežie navýši svoju kapacitu

https://www.zlatemoravce.info/bannerova-reklama/

Materská škola Žitavské nábrežie bude môcť prijať viac detí. Stane sa tak na základe rozšírenia kapacity škôlky, ktorá sa uskutoční vďaka schválenej dotácii vo výške takmer 400-tisíc eur. 

Mestu Zlaté Moravce bol schválený nenávratný finančný príspevok Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR na projekt „Zvýšenie kapacít v MŠ Žitavské nábrežie, Zlaté Moravce“ v maximálnej výške 389 975,00 eur, pričom celkové oprávnené výdavky na realizáciu aktivít projektu boli schválené vo výške 410 500,00 eur. Spolufinancovanie mesta v 5% výške predstavuje sumu 20 525,00 eur, ktorá bude hradená z mestského rozpočtu. Informovala o tom Miroslava Kováčová, vedúca Oddelenia strategických činností na Mestskom úrade v Zlatých Moravciach. 

„Cieľom projektu je prostredníctvom rozšírenia kapacít materskej školy v meste zvýšiť zaškolenosť detí a zabezpečiť poskytovanie kvalitného predprimárneho vzdelávania. Navrhnuté sú stavebné úpravy v druhom pavilóne pre navýšenie kapacity budovy škôlky. V priestoroch, ktoré sú teraz využívané ako telocvičňa, sú navrhnuté stavebné úpravy pre vytvorenie priestorov herne so spálňou a hygienickým zariadením pre 18 detí,“ povedala. 

K plneniu projektu sa podľa jej slov pristúpi po ukončení verejného obstarávania. 

Peter Klimant


Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button