Aktuality

Súťaž „Lidl ČISTINKA – mestský park, čo svet nevidel“

obed
poradna

Spoločnosť Lidl spustila druhý ročník súťaže o 5 mestských parkov Lidl Čistinka, do ktorého sa zapojilo aj naše mesto.

Výhrou v súťaži je realizácia projektu „Lidl Čistinka“, ktorý sa skladá zo štyroch modulov:

  1. Modul: Detské ihrisko
  2. Modul: Workoutové ihrisko
  3. Modul: Multifunkčné ihrisko
  4. Modul: oddychová zóna s ohniskom

Termín súťaže: od 11.septembra 2023 do 22.októbra 2023

Podmienky hlasovania: Hlasovanie je zdarma. Široká verejnosť môže hlasovať za svoje mesto/mestskú časť každý deň počas trvania súťaže prostredníctvom webovej stránky www.lidl.sk/cistinka. Na hlasovanie nie je potrebný žiadny kód ani realizovať nákup v predajni Lidl ako tomu bolo v prvom ročníku súťaže. Hlasujúci sa musí prvý krát na web stránke zaregistrovať prostredníctvom telefónneho čísla slovenského mobilného operátora. Jeden registrovaný hlasujúci môže v každom kalendárnom dni počas trvania súťaže odovzdať jeden hlas. Hlasovanie je registrovanému/prihlásenému hlasujúcemu umožnené každý kalendárny deň počas trvania súťaže.

Kategórie miest: Prihlásené mestá sú opätovne rozdelené do kategórií, ktoré sú vytvorené na základe počtu obyvateľov s cieľom zabezpečiť rovnosť šancí pre každé mesto. Súťažiť sa bude celkovo v piatich kategóriách podľa počtu obyvateľov. V každej kategórií sa stáva víťazom mesto, ktoré sa umiestni na prvej priečke s najvyšším počtom získaných hlasov.

Výsledky hlasovania: celkové výsledky hlasovania budú zverejnené najneskôr 06.11.2023 o 12.00 hod. na oficiálnej webovej stránke súťaže www.lidl.sk/cistinka.

Projekty, ktoré prinášajú radosť aj úžitok

Dlhodobo sa snažíme prispieť k spoločenskému rozvoju, zasadzujeme sa za trvalú udržateľnosť a podporujeme zveľaďovanie komunít v našej krajine. Chceme robiť zo Slovenska lepšie miesto pre život, a byť prvou voľbou nie len pri vašich nákupoch, ale byť aj dobrým susedom všade tam, kde máme naše predajne. Počúvame potreby našich zákazníkov a a spolupracujeme aktívne s mestami v celej krajine. Zároveň chceme aby si ľudia uvedomili, že každý jeden môže prispieť a peknej myšlienke. Preto svojich zákazníkov dlhodobo zapájame do projektov a umožňujeme im byť súčasťou niečoho veľkého, čo je možné spoločnými silami dosiahnuť.

V tejto súvislosti nás teší, že sme mohli nadviazať na naše predošlé aktivity pre mestá a komunity. Rozhodli sme sa takto prepojiť zákazníkov, ktorí u nás nakupujú, a dobrú vec, ktorú svojím nákupom môžu podporiť a prispieť k jej realizácií. Len spoločným úsilím sme dokázali vybudovať 50 moderných Lidl ihrísk Žihadielok, ktoré robia radosť malým aj veľkým.

Preto sa aj náš nový projekt Lidl Čistinka, ktorý sme odštartovali koncom leta v roku 2022 stretol s obrovským záujmov verejnosti a my sme spoznali 5 miest – Modra, Dolný Kubín, Komárno, Štúrovo a Rimavská Sobota – ktoré si svoje zelené parky vysúťažili. Takáto spolupráca dokáže spájať ľudí, vytvárať nové vzťahy a upevňovať ich. Lebo tam, kde je podpora, tam sa dobre žije všetkým.

Lidl Čistinka – Mestský park, čo svet nevidel

Ľudstvo pociťuje klimatické zmeny a ich nepriaznivý dopad na našu planétu, čo je reálnou hrozbou pre nás všetkých a pre našu budúcnosť. Ako veľká firma si uvedomujeme našu zodpovednosť za planétu a životné prostredie, a preto chceme urobiť zmenu a ísť príkladom aj v tomto smere.

Projektom Lidl Čistinka prinášame do miest príjemné miesto na trávenie času, kde sa ľudia radi stretávajú, kde sa miešajú generácie a kde je nie len dostatok zelene, ale aj zábavy pre všetkých. Predstavujeme vám Lidl Čistinku, mestský park čo svet nevidel.

Čo je Lidl Čistinka?

Lidl Čistinka je mestský park tvorený zo štyroch prepojených modulov. Hlavná myšlienka spočíva v základnom “štvorci” s rozmerom 12x12m a 15x15m a variabilnom usporiadaní v akomkoľvek priestore s ohľadom na pozemok a lokalitu. Každý modul má svoju funkciu a charakter, a spolu tvoria kompaktnú zónu, ktorá nesie názov Lidl Čistinka. Takto vyskladaný mestský park dokáže pokryť potreby každého obyvateľa a užívateľa verejného priestoru.

Na Lidl Čistinke nájdete priestor aj pre šport, ale aj oddych. Všetky štyri moduly sú navrhnuté tak, aby to tvorili jednotný celok:

Zábava aj pre najmenších na Lidl Čistinke

Tento modul má rozmer 12×12 m a bude slúžiť ako hracia plocha pre najmenšie deti. V zeleni, obklopené možnosťou na sedenie, bude vsadené detské ihrisko so šmykľavkou a hojdačkou.

Grilovačka pre všetkých na Lidl Čistinke

Modul o rozmere 12x12m, pre ktorý je charakteristické ohnisko a príjemné posedenie v altáne. Sú tu priestranné stoly a sedenie v tesnej blízkosti dvoch ohnísk, kde sa dá pripraviť grilovačka či už vo dvojici, alebo aj s celou rodinou a kamarátmi.

Cvičím, cvičíš, cvičíme na Lidl Čistinke

Tento modul je jeden z dvoch, ktoré sa zaraďujú k športovým plochám. V priestore 12×12 m sa nachádzajú prvky pre vonkajší workout na posilňovanie rôznych partií tela. V blízkosti samotného workoutu sa nachádza lavička a na oddych sa dá využiť aj múrik.

Najlepšie športové výkony na Lidl Čistinke:

Druhá, väčšia športová plocha, má rozmer 15×15 m, a to kvôli ploche veľkého multifunkčného ihriska. Na ihrisku sú basketbalové koše, bránky na futbal aj pre iné loptové hry, a kto by chcel, môže si zahrať stolný tenis na neďalekom stole.


 

obed

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button