AktualityŠkoly

Stredná odborná škola obchodu a služieb Zlaté Moravce

Škola je dlhodobo profilovaná na obchod a služby s posilneným vyučovaním odborných ekonomických predmetov, podnikania, cudzích jazykov a IKT. K silným stránkam školy patrí priestorové vybavenie a vlastné prevádzky praktického vyučovania.

Škola je zapojená do viacerých projektov, vďaka ktorým modernizuje vyučovanie. Tradičné úspechy dosahujú žiaci na medzinárodných súťažiach (absolútne víťazstvo na medzinárodnom veľtrhu cvičných firiem v Bratislave, reprezentácia školy a Slovenska na celosvetovom veľtrhu v nemeckom Essene), jazykových, športových súťažiach a súťažiach zručnosti.

Vyučovanie cudzích jazykov prebieha v jazykovom laboratóriu – nemecký, anglický, ruský jazyk. Duálne vzdelávanie pre odbor Financie – podpísané zmluvy s firmami UNIQA GSC a OVB Allfinanz Slovensko a. s.    

Škola dlhodobo spolupracuje so školami v zahraničí v rámci výmenných pobytov žiakov a cvičných firiem. Nadviazala novú spoluprácu s francúzskou školou Lycée Sainte Marthe-Chavagnes v Angoulême a realizuje profesionálnu stáž študentov v hoteloch a obchodných firmách v rámci programu Erasmus+ v Taliansku a na Malte.

V čase mimo vyučovania škola ponúka množstvo krúžkov rôzneho zamerania (praktická ekonomika, cudzie jazyky, odborné zručnosti, svet financií, fitness, florbal). Obľúbená je redaktorská práca žiakov v školskom rádiu AFRIKA2 a v školskom časopise GENERÁCIA.

Škola má vhodné podmienky pre rozvoj športu (nová telocvičňa, posilňovňa, multifunkčné ihrisko, bežecký ovál). Praktické vyučovanie je zabezpečované vo vlastných školských prevádzkach, ktoré poskytujú služby žiakom i širokej verejnosti (kadernícke salóny, kozmetika, bufet a školská reštaurácia, ktoré sú vybavené modernou technológiou). 

Absolventi  úspešne pokračujú v štúdiu na vysokých školách, získavajú zamestnanie doma i v zahraničí na rôznych pozíciách v oblasti obchodu a služieb, cestovného ruchu a verejnej správy.

Stredná odborná škola obchodu a služieb, Ul. SNP 5, 953 01 Zlaté Moravce

 Študijné odbory:

  • ekonomické a administratívne služby v podnikaní
  • obchodný pracovník
  • kozmetik – vizážista

Učebné odbory:

  • kuchár
  • čašník,servírka
  • kaderník  

Prihláška na štúdium na našej škole


Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button