Aktuality

V meste už nestraší včelí roj

poradna

Na opakované sťažnosti občanov mesta Zlaté Moravce na prelietavanie včelieho roja v centre mesta, sa dnes 16. mája na Župnej ulici (pri Tatra banke) vypílil chorý bútľavý strom, ktorý bol ich domovom. S istotou to bolo potvrdené až po jeho spílení zavčas rána za pomoci Záhradníckych služieb a asistencie Mestskej polície, ktorá zabezpečovala hladký priebeh akcie a dohliadala na odklonenie dopravy ako aj bezpečnosť ľudí.

Až počas zásahu sa zistilo akým nebezpečím bol tento strom bez prihliadnutia na udomácnený hmyz v jeho útrobách. Bol totiž tak prehnitý, že sa už dala s určitosťou očakávať pri silnejšom nárazovom vetre hrozba jeho vyvrátenia s materiálnymi aj inými škodami. Našťastie sa tomuto nešťastiu podarilo predísť včasným pohotovým zásahom zo strany Mesta a zachránené včely majú vďaka privolanému včelárovi, ktorý sa postaral o záchranu roja „uväzneného“ v spílenom dutom kmeni, nový domov.

Dnešným dňom sú Moravce znovu bezpečnejšie a aj keď je uštipnutie včelou nepríjemné rovnako pre všetkých, vydýchnu si hlavne alergici.

-lr-

[hr]

obed

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button