Neprehliadnite aktuálne články
Domov / Aktuality / Prvé Športové olympijské hry

Prvé Športové olympijské hry

Dňa 12. septembra 2012 sa uskutočnili 1. Športové olympijské hry žiakov základných škôl mesta Zlaté Moravce, pod záštitou primátora mesta Ing.Petra Lednára, CSc.

Športového podujatia sa zúčastnili deti zo Základnej školy Mojmírova, ZŠ Pribinova, ZŠ Sv. Don Bosca, ZŠ Prílepská, ZŠ Robotnícka, ZŠ Sľažany a ZŠ Žitavany.

Súťažilo sa v atletických disciplínach – beh na 60m, 300m, 800m, 1000m, vrhu guľou, skoku do diaľky, v hode kriketovou loptičkou a v minifutbale najmladších žiakov.

Hlavnými organizátormi akcie bolo Mesto Zlaté Moravce v spolupráci s Centrom voľného času Zlaté Moravce.

Na príprave a zdarnom priebehu podujatia sa podieľali mestské podniky – Mestské stredisko kultúry a športu s Technickými službami a Reedukačné centrum Zlaté Moravce.

Hlavným rozhodcom atletických disciplín bol PaedDr. Milan Širuček.

Pozvánku na podujatie dostali aj bývalí učitelia základných škôl mesta Zlaté Moravce, ktorí sa v minulosti podieľali na športovej príprave detí.

Družstvá aj jednotlivci vo všetkých disciplínach boli odmenení medailami, pohármi a diplomami.

 

Atletické disciplíny

 

Kategória jednotlivci, chlaci

Beh na 60 m: 1. Adam Rosinský, 2. Tomáš Szabó, 3. Denis Hudák

Beh na 300 m: 1. Adam Zbojek, 2. Adam Rosinský, 3. Denis Hudák

Beh na 1000 m: 1. Andrej Gregora, 2. Patrik Zaťko, 3. Adam Zbojek

Skok do diaľky: 1. Martin Holý, 2. Richard Švec, 3. Jakub Valko

Vrh guľou: 1. Tomáš Szabó, 2. Boris Mravík, 3. Denis Králik

Hod krik. loptičkou: 1. Matúš Opálený, 2. Martin Holý, 3. Michal Obert

 

Kategória družstvá, chlapci:

1. ZŠ Sľažany

2. ZŠ Pribinova ZM

3. ZŠ Robotnícka ZM

 

Kategória jednotlivci, dievčatá:

Beh na 60 m: 1. Hana Zachariášová, 2. Radmila Dekanová, 3. Zuzana Siklienková

Beh na 300 m: 1. Marianna Šabová, 2. Alexandra Némová, 3. Martina Čibiková

Beh na 800 m: 1. Caroline Krnáčová, 2. Alexa Škulová, 3. Jana Trubáčiková

Skok do diaľky: 1. Jana Trubáčiková, 2. Zuzana Siklienková, 3. Hana Zachariášová

Vrh guľou: 1. Žaneta Siposová, 2. Alena Laktišová, 3. Kristína Jánošová

Hod krik. Loptičkou: 1. Lívia Boboková, 2. Eva Mikušová, 3. Dorota Beňová

 

Kategória družstvá, dievčatá:

1. ZŠ Sľažany

2. ZŠ Pribinova ZM

3. ZŠ Robotnícka ZM

 

Minifutbal žiakov

 

Výsledky stretnutí:

1. skupina: 3. ZŠ Mojmírova ZM – ZŠ Sv.Don Bosca ZM / 2 : 1, 4. ZŠ Sľažany – ZŠ Sv. Don Bosca / 4 : 0, 5. ZŠ Mojmírova – ZŠ Sľažany / 4 : 2

2. skupina

1. ZŠ Pribinova ZM – ZŠ Žitavany – 1 : 8, 2. ZŠ Robotnícka ZM – ZŠ Žitavany / 5 : 1, 3. ZŠ Pribinova ZM – ZŠ Robotnícka ZM / 1 : 6

 

Poradie v skupinách:

1. skupina: 1. miesto ZŠ Mojmírova ZM, 2. miesto ZŠ Sľažany, 3. miesto ZŠ Sv. Don Bosca

2. skupina: 1. miesto ZŠ Robotnícka ZM, 2. miesto ZŠ Žitavany, 3. miesto ZŠ Pribinova ZM

Finále: ZŠ Mojmírova ZM – ZŠ Robotnícka ZM / 6 : 5

O 3. miesto: ZŠ Sľažany – ZŠ Žitavany / 7 : 2

 

Konečné poradie:

1. miesto – ZŠ Mojmírova Zlaté Moravce

2. miesto – ZŠ Robotnícka Zlaté Moravce

3. miesto – ZŠ Sľažany

4. miesto – ZŠ Žitavany

5. miesto – ZŠ Sv. Don Bosca Zlaté Moravce

6. miesto – ZŠ Pribinova Zlaté Moravce

 

Všetkým, ktorí sa podieľali na príprave a zabezpečení podujatia patrí poďakovanie.

Viac foto na facebooku 

-red-

 [hr]

Neprehliadnite

Tekvičková párty v ZŠ Robotnícka

Tekvica v dobrej nálade, vyvaľuje svoje telo v záhrade. Zvedavé pohľady priláka, keď zmení sa na strašiaka. …