Aktuality

Rokovanie za prítomnosti prezidenta, predsedu parlamentu a ministra školstva

obed
poradna

V dňoch 26. – 27. novembra 2015 sa konal na Štrbskom plese 7. zjazd OPŠaV na Slovensku. Za okres Zlaté Moravce a Nitra sa zúčastnili tohto snemu Klaudia Ivanovičová (predsedníčka OZ PŠaV za materské školy, okres ZM), Pavol Mada a Jolana Molnárová. Na zjazde boli prerokované najpálčivejšie problémy fungovania školstva, boli zobraté na vedomie požiadavky zástupcov pedagógov a prijali sa nové dokumenty, ktoré by v budúcnosti mali viesť ku skvalitneniu a pozdvihnutiu procesu vzdelávania na vyššiu úroveň. Na tomto zasadnutí boli zvolení: Pavol Ondek za predsedu OZ PŠaV na Slovensku, František Šáry za podpredsedu Zväzu a zároveň za predsedu Združenia za základné školstvo, Iveta Majerová za podpredsedu Zväzu a predsedu za Združenie stredného školstva a Miroslav Haban za podpredsedu Zväzu a predsedu Združenia vysokých škôl.

Snemu sa zúčastnili aj zahraniční hostia z Maďarska, Bulharska, Česka a Poľska, ako aj naši čelní predstavitelia – prezident SR Andrej Kiska, minister školstva Juraj Draxler a predseda NR SR Peter Pellegrini.

Spracovala Ľ. Rosinská, informácie poskytla Klaudia Ivanovičová


obed

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Neprehliadnite
Close
Back to top button