Domov / Aktuality / Super karneval v MŠ Prílepy
www.zlatemoravce.info

Super karneval v MŠ Prílepy

 

„Hurá je to tu, radujú sa všetci,
prišiel opäť k nám detský karneval.

Po dvoch rokoch, keď sme karneval usporadúvali v rámci celej mestskej časti Prílepy, sa karneval vrátil opäť do materskej školy. Deti sa pripravovali na túto Fašiangovú udalosť a vôbec neprezradili, čo si s pomocou rodičov pripravili. Až keď prišiel deň D deti ráno s radosťou prichádzali do MŠ, aby prekvapili nás – pani učiteľky. Ale veľké bolo  prekvapenie, keď opäť ich privítal Šašo Zušo a jeho nový kamarát Kúzelník Fero. 

Deti sa premenili na rozprávkové postavy a tak aj karneval začal – rozprávkovými hádankami, ktoré deti hravo vyriešili. Potom si spoločne zatancovali a predstavili svoje masky a zasúťažili si v stoličkovom tanci, ktorý najlepšie zvládla Striga, kŕmili sa krupicovou kašou, tancovali s balónmi medzi hlavami, pomocou slamky prekladali lentilky, hrali pohyblivý chodník……

Najviac však masky zaujalo vystúpenie Kúzelníka Fera, ktorý svojou šikovnosťou predviedol svojich pár zaujímavých kúskov a tak rozžiaril veselé očká všetkých masiek. Masky sa do kúziel zapájali a veru dlho premýšľali ako to mohlo byť. No čarovná palička kúzelníka Fera mala magickú moc a bez nej by to ani Fero nezvládol. Po kúzelníkovi opäť nasledoval tanec, piesne a veselá zábava.

Na záver karnevalu šašo Zušo odovzdal všetkým maskám diplom za účasť na karnevale a sladkú odmenu. Rodičia detí sa postarali o sladké a slané občerstvenie, na ktorom si masky pochutnali a s karnevalom sa záverečným tancom na pieseň Karneval rozlúčili.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na našom karnevale, ktorý dopadol super. 

Zuzana Šalingová

 

Fotogaléria:

 

 

Komentáre

komentárov

čítajte tiež...

Oznámenie o dočasnom presťahovaní pošty

  Pošta Zlaté Moravce 1 -oznámenie o dočasnom presťahovaní pošty Dovoľujeme si Vám oznámiť, že …

Pridaj komentár