Neprehliadnite aktuálne články
Domov / Aktuality / Rozprávková noc našich predškolákov

Rozprávková noc našich predškolákov

 

Dňa 16.06.2017 prežili  predškoláci v MŠ na Kalinčiakovej ulici zábavnú rozprávkovú noc.

Deti sa celý deň tešili na večer. Pripravovali si kráľovské koruny, plášte, meče a erby,  ozdobovali medovníčky. Po prípravách nasledovala spoločná opekačka. Konečne nadišiel očakávaný večer. Na začiatku rozprávkovej cesty čakala na deti Červená čiapočka, s ktorou sa vydali cez les k starej mame. Červená čiapočka mala pre deti pripravené rôzne úlohy, ktoré hravo zvládli.  Ďalšou zastávkou bol zámok Šípkovej Ruženky, ktorú bolo treba vyslobodiť. Deti preliezali hradné múry, prekonávali rieku, víťazili v rytierskych súbojoch. V medovníkovom domčeku pomáhali babke Ježibabke pri zbieraní jahôd a zdobilli  domček medovníkmi. Po chutnej večeri si deti zatancovali na kráľovskom bále a vydali sa na prechádzku po večernom kráľovstve. Na cestu si  svietili baterkami a svetielkami. Pri  všetkých aktivitách plných smiechu a dobrej nálady deti prechádzali skúškami odvahy a statočnosti. S pocitom víťazstva sa umyli a šup do postieľok. Vypočuli si rozprávku na dobrú noc a snívali o rytieroch a princeznách.

,,Na tri rôčky škôlka milá, rada si nás pritúlila….“

Takto si spievali predškoláci 20.júna 2017 na rozlúčkovej slávnosti. Mysľou im prebiehalo všetko pekné, čo prežili v MŠ. Spomínali, ako sa  s plačom lúčili s mamičkou, spoznávali nových kamarátov, pani učiteľky, kuchárky, upratovačky, ale aj  uja školníka.

Pani  učiteľky vyzdobili terasy na slávnostnú hostinu, o ktorú sa postarali rodičia  detí  a slávnosť sa mohla začať.

Deťom a ich rodičom sa prihovorila  riaditeľka MŠ Mgr. Hana Poláková . Nasledoval krátky kultúrny program, ktorým deti  potešili  svojich rodičov. Rozlúčková slávnosť  bola ukončená odovzdaním osvedčenia o ukončení predprimárneho  vzdelávania, ktoré  si deti prevzali z rúk riaditeľky  MŠ. Od Rodičovského združenia ,,Slniečko“ dostali deti rozprávkovú knihu. Presunuli sa na terasy , kde ich čakala hostina. Po zjedení sladkých dobrôt sa deti prezliekli do športového oblečenia a  mohla začať opekačka. V záhrade MŠ sa stretla jedna veľká rodina – deti, rodičia a pani učiteľky.

Deti sa lúčili so slovami:

,, Dovidenia škôlka milá, veľa si nás naučila….“

Budúcim prváčikom želáme veľa šťastia, zdravia a úspechov pri nadobúdaní  nových poznatkov a zručností.

Kolektív MŠ na Kalinčiakovej ulici

 

Komentáre

komentárov

čítajte tiež...

VÝDAJŇA ŠATSTVA

  1. Prevádzkovateľ Výdajne šatstva je Mesto Zlaté Moravce. 2. Podmienky prijímania a výdaja šatstva …

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.