Rozdali rúška a mydlá pre sociálne slabšie rodiny

Terénna sociálna práca (TSP) v Zlatých Moravciach zorganizovala za pomoci dobrovoľníkov pomocnú akciu určenú pre sociálne slabšie rodiny. Boli im rozdané rúška a mydlá.

S pomocnou akciou sa začalo v pondelok 23. marca 2020. Len za prvé dva dni bolo rozdaných 434 kusov rúšok. Spolu s nimi sa rozdávali aj mydlá. TSP Zlaté Moravce chce v tejto akcii pokračovať aj naďalej, podľa toho koľko rúšok bude mať k dispozícii.

„Koronavírus sa stal všade na svete aktuálnou témou číslo jedna. Keďže sme všetci ohrození, neostáva nám nič iné, ako sa chrániť dodržiavaním hygieny a nosením rúška. Rúška sú však ťažko dostupné. Ľudí bez ochrany tváre nevpustia do žiadnych obchodov. Sú ľudia, ktorí si však nemajú ako zabezpečiť rúška a sú odkázaní na pomoc, čiže sociálne slabšie rodiny,“ hovorí Klaudia Antolová z TSP Zlaté Moravce.

Myšlienka pomoci rodinám v núdzi v podobe darovania rúšok vznikla podľa jej slov v hlave jedného z pátrov z Kostola Bratov Tešiteľov v Zlatých Moravciach.

„Oslovil zopár žien, ktoré sa hneď pustili do šitia rúšok. Roznášané sú spolu s mydlami, ktoré dostali od sponzora Terénne sociálne pracovníčky mesta, ktorých úlohou je teraz zabezpečiť osvetu medzi obyvateľmi,“ povedala Antolová.

Pracovníčky rodinám v núdzi vysvetľujú, prečo je dôležité chrániť si tvár rúškom a ako sa majú správne starať o ich údržbu. „TSP v Zlatých Moravciach ďakuje sponzorom za zakúpený materiál na výrobu rúšok, hygienických potrieb a hlavne dobrovoľníčkam, ktoré venujú svoj voľný čas na ich výrobu,“ povedala na záver členka TSP.

Peter Klimant

Chcete vedieť o všetkom? Aktivujte si notifikácie

Neprehliadnite

Zasadnutie Krízového štábu mesta Zlaté Moravce zo dňa 22. 9. 2020

Zasadnutie Krízového štábu mesta Zlaté Moravce (vybraní členovia a prizvaní hostia), ktoré sa konalo dňa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.