Neprehliadnite aktuálne články

Plánovaný odber krvi v Nemocnici Zlaté Moravce

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL oznamuje všetkým darcom krvi, že dňa 29 septembra 2020 v budove laboratórnej medicíny usporiada plánovaný odber krvi.

Vážení darcovia, prvodarcovia, srdečne Vás pozývame na plánovaný odber krvi, ktorý sa uskutoční v utorok 29. 09. 2020 so začiatkom od 7:30 do 10:00 hodiny na II. poschodí v budove Laboratórnej medicíny. Darcom môže byť každý kto dovŕšil 18. rok života a nedosiahol 60. rokov a jeho telesná hmotnosť presahuje 50 kg. Pred odberom sa darcom odporúča naraňajkovať sa a požiť tekutiny (káva bez mlieka, voda, čaj). V deň odberu je nutné vylúčiť konzumáciu mlieka, masla a mastných jedál. 

Darovať krv sa nemôže: dva týždne po použití antibiotík, od dvoch týždňov po tri mesiace po očkovaní v závislosti od jeho druhu, pol roka po operácií a nastrelení piercingu, náušníc alebo tetovania a počas menštruácie.

Predpokladom darovania krvi je vstupné vyšetrenie a vyplnenie dotazníka. Odber vykonáme v súčinnosti s Nemocnicou AGEL Komárno s.r.o. 

Neváhajte a príďte:

Pre Teba len kvapka, pre druhého nový život.

Buďte prvý, kto zahlasuje

Neprehliadnite

Lekár z Nemocnice AGEL Bánovce opisuje, ako prekonal koronavírus

„Strata chuti prišla z minúty na minútu, akoby mi niekto prerezal chuťovú dráhu“ Je mladý, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.