ilustračná foto

Namiesto ďakujem, máme iba samé sťažnosti, ktoré kolujú po internete

Primátor mesta informoval Krízový štáb mesta o vyjadrení zriaďovateľov odberných miest v Zlatých Moravciach čo sa týka požiadavky občanov mesta na zriadenie on-line objednávania bezplatného antigénového testovania na ochorenie COVID-19.

Nemocnica AGEL Zlaté Moravce a.s. neplánuje zriadiť bezplatné on-line objednávanie na antigénové testy na COVID-19. Čo sa týka spoločnosti MEDIFORM s.r.o., tak z Okresného
úradu Zlaté Moravce bola na e-mail sekretariátu doručená odpoveď so stanoviskom spoločnosti MEDIFORM s.r.o. k danej požiadavke v nasledovnom znení: 

Dobrý deň prajem,
ďakujeme za zaslanie správ – sťažností občanov. MOM sme otvorili na základe Zmluvy s MZ SR, do dnešného dňa tam každý deň vozíme zdravotnícky personál tam aj späť , lebo na inzerát ktorý sme zverejnili /hľadáme zdravotníkov nik nereagoval/. Namiesto ďakujem, máme iba samé sťažnosti, ktoré kolujú po internete, osočovanie, posmech a fotografie po FB a podobne.
Teraz prebehlo plošné testovanie v Nitre a v Púchove, občania čakali v rade vonku, na každom odberom mieste čakajú vonku, nie iba v ZM . Objednávací systém cez internet v ZM zaviesť neplánujeme.
Tu sú dôvody, pre ktoré to neurobíme a ktoré občania nevnímajú. Pri objednávacom systéme sme zistili nedostatky – nedostatočné pokrytie jednotlivých odberných miest sieťami poskytovateľov internetu a tým nemožnosť zabezpečenia stabilného pripojenia dátových zariadení. Ďalším problémom je registrácia dôchodcov, ale aj inej skupiny občanov . Prihlásiť sa tiež nemôžu rodiny, ktoré sú bez internetu. Pri objednávkovom systéme sa urobí o polovicu menej odberov, keďže len administratíva v ochranných pracovných pomôckach jedného človeka trvá vyše 1 O minút. Dôvodom je tiež dlhšia čakacia lehota na testovanie. Znamená to, že v prípade zhoršeného stavu občana budú miesta obsadené a v ten deň sa na rad nedostane. Vo vašom meste Zlaté Moravce je „potrebné“ a „nevyhnutné“ otvoriť ďalšie odberné miesto. Od zajtra čaká občanov v ZM novinka bude fungovať bez registrácie. V ZM chceme – vždy v deň testovania – rozdať ráno 250 časeniek. Na ich druhej strane bude presný čas odberu. Občania potom nebudú musieť stáť v rade, ale môžu prísť na konkrétny čas uvedený na časenke.
Veríme, že aspoň takto upokojíme situáciu. Prosím naše vyjadrenie zverejniť na stránke ZM.
Ďakujem. S úctou, MEDIFORM s.r.o

Neprehliadnite

Včela ako darček od šiestakov zo ŽS Mojmírova pre p. prezidentku Zuzanu Čaputovú

Včely sú unikátne stvorenia, výnimočné a krásne. Počas svojho života nepoškodia žiadnu rastlinu ani nezabijú …

Jeden komentár

  1. Zdenka Zachariašová

    Vždy sú hlasnejší tí, čo sú nespokojní. To však neznamená že všetci ostatní si myslia to isté. Veľmi vám ďakujeme za vašu prácu v nie najlepších podmienkach a vážime si, čo pre nás robíte.❤️

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.