Komerčné články

Aj o vodu sa treba dôkladne starať

Naozaj nie je jedno, čo pijeme. Žiaľ, aj vinou znečistenia je potrebné dávať si naozaj záležať na kvalite vody, ktorú dennodenne prijímame do svojho organizmu. Zvlášť v prípade, pokiaľ ju čerpáte zo studne či máte akékoľvek obavy o jej kvalitu.

V takomto prípade vám pomôže niekoľko jednoduchých spôsobov, ako si jednak overíte vlastnosti svojej vody a prípadne zabezpečíte elimináciu akýchkoľvek mikroorganizmov, ktoré by mohli predstavovať ohrozenie. 

Rozbor vody nemusí byť len povinný

Na úvod je dobré si pripomenúť, že akreditovaný rozbor vody je povinný v prípade, ak práve kolaudujete nový vodný zdroj, napríklad ak ste si postavili rodinný dom alebo otvárate prevádzku. Bez takéhoto rozboru vody vám jednoducho nebude vydané kolaudačné rozhodnutie. 

Rozhodne to však neznamená, že k tejto procedúre je potrebné pristúpiť len v prípade kolaudácie. Ak chcete mať istotu alebo máte akékoľvek podozrenie, že niečo nie je v poriadku, nie je nikdy zlý nápad urobiť si aj doma z času na čas hĺbkový rozbor pitnej vody. 

Čo skúma rozbor vody?

Pri rozbore vody sa skúma prítomnosť neželaných a nebezpečných látok, čiže rôznych mikroorganizmov, baktérií, dušičnanov či napríklad aj farba alebo teplota vody. V rozbore sa nachádza naozaj množstvo rôznych položiek, pričom si viete aj sami určiť a povedať, na čo by sa mal rozbor vlastne zamerať. 

Viete si aj pomôcť

Rozbor je proces, vďaka ktorému spoznáte aktuálny stav vecí. Ak však chcete ešte vylepšiť kvalitu svojej vody a eliminovať riziká, stojí za zváženie UV lampa na vodu. Takáto UV lampa totiž dokáže eliminovať až 99,99 % všetkých mikroorganizmov bez použitia akejkoľvek chémie. Predstavuje akúsi prirodzenú ochranu proti množeniu baktérií bez toho, aby ste použili chemikálie. Ak vám teda naozaj veľmi záleží na kvalite svojej vody, bude UV lampa riešením aj pre vás.


Buďte prvý, kto zahlasuje

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button